Benediktas Januševičius

Kiškis kiškiškai kiškena

Septintasis Benedikto Januševičiaus (g. 1973) eilėraščių rinkinys, kuriame savitai tęsiama ir plėtojama keturvėjininkų puoselėta garsų, arba akustinės, poezijos kryptis. Eilėraščiuose labiau sureikšminamas skambesys, ritmas, melodija nei turinys, tad šie žaismingi ir skambūs tekstai tampa savaip suprantami net ir lietuvių kalbos nemokančiam adresatui.

Christian Kracht

1979

Pasakodamas apie jauno herojaus betikslį klaidžiojimą po aštuntojo dešimtmečio Aziją, prasidedantį nuolatiniais vakarėliais bei meilės nuotykiais ir pasibaigiantį komunistinės Kinijos koncentracijos stovykla, autorius atskleidžia radikalią savo kartos vertybių krizę.

Alexander Brener, Barbara Schurz

Ką daryti? 54 kultūrinio pasipriešinimo valdžiai technologijos

Buvau išauklėtas avangardo ir moderniosios vakarietiškos poetinės tradicijos dvasia. Meną laikiau idealia erdve, kurioje atvirai komunikuojama ir nuolat ginčijamasi, kurioje gyvena tyri ir atviri žmonės. Vėliau išsiaiškinau, jog viskas ne taip. ... Dar daugiau, atsidūręs Vakaruose supratau, kad tarptautinė Art sistema – tai ne tik visos politinės sistemos dalis, bet ir jos modelis.

John Fante

Paklausk dulkių

Perskaičiau šias knygas ir neilgai trukus susimečiau gyventi su moterimi. Ji buvo dar baisesnė girtuoklė už mane, mudu ne sykį nuožmiai riejomės ir aš dažnai jai šaukdavau: „Nevadink manęs šunsnukiu! Aš Bandinis, Arturas Bandinis! ...Fante buvo mano dievas. (Charles Bukowski)

Tomas Šinkariukas

Šokis

... nes paskutinė jo knyga „Šokis“ – neordinari. Tinka prie bonkos baltos su lašiniais. „Taip, - pasakyčiau Tomui po trečio šimto, - tu tikras draugas. Ačiū, kad padėjai!“

Žilvinas Andriušis

Bal Onirique

Už mūsų sąmonės ribų egzistuoja ne kokia nors tuščia bedugnė, o ištisas okeanas, vaizdinės, garsinės ir kalbinės medžiagos, pasireiškiančios savo pavidalais mums miegant ar snaudžiant...

Ernesto Che Guevara

Motociklininko dienoraštis

... kelionė, galėjusi likti Che jaunystės nuotykiu, buvo lemtinga ir tapo kuklia didžiojo Ernesto Che Guevaros gyvenimo nuotykio preliudija – po dešimties metų visas pasaulis žinos jo vardą...

Serhij Žadan

Depeche Mode

Drauge! Pasigamink magnio sprogmenų! Magnio sprogmenys – tai vidutinio galingumo sprogstamoji medžiaga. Ją sudaro magnio milteliai ar drožlės ir kalio permanganatas. Kalio permanganato tu turi, o magnio miltelių arba drožlių galima ir būtina rasti cechuose, sandėliuose ar liaudies ūkio profilio prekybos įstaigose. Galima ir pavogti.

Ramūnas Jaras

dzen dzen

... paprastų žmonių gyvenimas alsuoja keistumu ir beprotybe, o kaipgi tada gyventi, jei patenkama į keistas ir nenuspėjamas situacijas?

Ana Politkovskaja

Rusijos dienoraštis

„Žurnalisto pareiga – rašyti apie tai, ką jis mato tikrovėje“, teigė Ana Politkovskaja. Ji nenustojo rašyti apie tai, ką matė, todėl 2006 m. spalio 17 d. buvo nužudyta dviem šūviais į galvą namo, kuriame gyveno Maskvoje, lifte.