Tomas Arūnas Rudokas

Pornomūza

Beveik autobiografinis ir visiškai necenzūrinis T. A. Rudoko romanas. Autentiškas, pilnas sodrių, analogijų lietuvių literatūroje neturinčių, epizodų, lietuviškas literatūrinis undergoundas.

Vladimir Sorokin

Ledas

„Ledas“ – metaforiškas romanas. Jame aprašoma aklavietė, kurioje atsidūrėme mes su savo civilizacija. <...> tai reakcija į nusivylimą šiuolaikiniu intelektualizmu. Žmonės kažkaip nebetenka savęs. Jie tampa išorinių technologijų figūromis, pradedant nuo maisto ir baigiant meile. (V. Sorokinas)

Ernesto Che Guevara

Partizanų karas

... apie partizanų karo strategiją ir taktiką, praktinis vadovėlis, kuriame pateikiamos žinios apie tai, kaip kasti prieštankines tranšėjas ar pritaikyti šautuvui „Molotovo kokteilį“.

Richard Brautigan

Upėtakių žvejyba Amerikoje

... Aš tyliai sau pagalvojau, kokia daili būtų Upėtakių žvejybos Amerikoje plunksna, jei ji perbrauktų per popierių vėsiais žaliais medžiais ties upės krantu, laukinėm gėlėm ir tamsiai žuvų pelekais.

Gintaras Beresnevičius

Nuostabūs Tomo Vagabundo nuotykiai ir regėjimai

... arba iš tiesų viskas buvo taip, kaip ir buvo lemta. Mes pasimetėme liūdnoje Kosmoso begalybėje, mano mergaite, mes pasmerkti amžinajam skaudėjimui ir klajonei po ją, mes esame varganos, žėrinčios Fajetono skeveldros...

Kurt Vonnegut

Žmogus be tėvynės

GERŲ NAUJIENŲ APIE VISKĄ PABAIGA.
MŪSŲ PLANETOS IMUNINĖ SISTEMA
BANDO ATSIKRATYTI ŽMONIŲ.
NUO TO IR REIKIA PRADĖTI.

Ernesto Che Guevara

Bolivijos dienoraštis

„Dėl nesikeičiančio įpročio – visada pasižymėti pagrindinius kiekvienos dienos veiksmus ir įvykius – turime galimybę disponuoti smulkia, preciziškai tikslia ir neįkainojama tų herojiškų, paskutinių Če gyvenimo metų Bolivijoje informacija“, – knygos įvade rašo Fidelis Kastro.

Andrzej Stasiuk

Pakeliui į Babadagą

... nes rytojus iš tiesų niekuomet neateina, jis įstringa tolimuose kraštuose, suviliotas jų žavesio, papirktas, o gal tiesiog pavargęs. Tai, kas turi ateiti, niekuomet iki čia nenusigauna, nes susidėvi kažkur pakeliui ir sustingsta tarsi tolimo žibinto spindesys. Čia viešpatauja amžinas nuosmukis, ir vaikai jau gimsta pavargę...

Hunter S. Thompson

Romo dienoraštis

...tai buvo godus gyvenimas, ir man gerai sekėsi jį gyventi. ...aš buvau ieškotojas, veiksmo žmogus, amžinai viskuo nepatenkintas, o kartais ir bukas skandalistas...