kitos knygos / Knygos / Evangelija pagal Jėzų Kristų Spausdinimui

José Saramago

Evangelija pagal Jėzų Kristų

romanas / 2010 / 9786094270208 / 360 psl. / kietais viršeliais, 15x20 cm / iš portugalų kalbos vertė Zigmantas Ardickas, redaktorė Margarita Dautartienė / dizainas: vario burnos

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.87/5 (Balsai: 15)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Skandalingasis portugalų rašytojo José Saramago romanas „Evangelija pagal Jėzų Kristų“ pasakoja dramatišką Jėzaus – paprasto žmogaus, o ne Dievo sūnaus, – gyvenimo istoriją. Savaip perteikdamas biblinius įvykius, autorius sukūrė itin žmogiško ir žemiško, tačiau humaniškesnio net už patį Dievą Jėzaus paveikslą. Dėl neigiamos Bažnyčios reakcijos knyga buvo uždrausta keliose katalikiškose šalyse, o jos autorius buvo priverstas palikti gimtąją šalį.

Šioje aistringoje bei vaizdingoje literatūrinėje fantazijoje perteikiama ne tik Jėzaus, bet ir iki šiol negirdėta jo tėvo Juozapo kaltės drama, prieš akis nušvinta kasdienis būrio vaikų apspistos kuklios jo Motinos gyvenimas, skaidrūs meilės išmintingajai Marijai Magdalietei jausmai, griežti pokalbiai akis į akį su Dievu ir paslaptinguoju Piemeniu, pas kurį paauglystėje Jėzus ganė avis...

José Saramago (1922−2010) laikomas vienu didžiausių XX a. rašytojų. 1998 m. jam paskirta Nobelio literatūros premija.

Nuomonės

Kol išvertėt,rašytojas spėjo ir numirti :)
Nuo SVAJONĖS APIE NGONGĄ jokia knyga manęs nebuvo taip smarkiai ,,paėmusi". Esu pelėda, naktinėtoja, bet vidurnaktį lįsdavau į lovą, kad galėčiau porą valandų skaityti Saramago knygą.
Tik gaila, kad radau daug korektūros klaidų, o vienoje vietoje tikrai trūko žodžio, nes neįmanoma buvo atsekti minties. Labai gaila, nes knyga išskirtinė. Sutinku, kad buvo labai sunku versti, bet redaktorius ar korektorius turėjo viską sužiūrėti, nes vienai knygai tiek klaidų yra gerokai perdaug.
Buvo malonu perskaityti vertėjo vardą ir pavardę, nes nuolatinė knyga ant mano naktinio stalelio yra jo verstas DEMIANAS. Ir labai labai suskaitytas nuo tų gerų laikų, kai jie leido tokias mielas knygas minkštais viršeliais. Linkėjimai leidyklai. Stenkitės, nenuvilkite jūsų fanų savo darbo kokybe.