Olivia Laing

Vienišas miestas

(IŠANKSTINĖ PREKYBA - knyga bus išsiųsta birželio 8 d.)

Remdamasi Niujorko menininkų – A. Warholo, E. Hopperio, D. Wojnarowicziaus ir kitų biografijomis autorė parodo vienatvės universalumą ir grožį.

Kurt Vonnegut

Katės lopšys (atnaujintas leidimas)

(IŠANKSTINĖ PREKYBA - knyga bus išsiųsta birželio 8 d.)

„– Pone, kaip miršta žmogus, iš kurio atimta literatūros teikiama paguoda?

– Viena iš dviejų, – atsakė šis. – Jam supūva širdis arba atrofuojasi nervų sistema.“

Patrick Radden Keefe

Nieko nesakyk: Kruvini įvykiai ir susitaikymo paieškos Šiaurės Airijoje

Šiuolaikinės žurnalistikos etalonu tapusi knyga apie konfliktą Šiaurės Airijoje.

Yuval Noah Harari

21 pamoka XXI amžiui (minkšti viršeliai)

Kodėl liberalioji demokratija išgyvena krizę? Kaip reaguoti į netikrų naujienų (fake news) epidemiją?  Kuri civilizacija dabar dominuoja: Vakarų? Kinijos? Islamo? Ar turėtume laukti Trečiojo pasaulinio karo? Kaip elgtis terorizmo grėsmės akivaizdoje?

Édouard Louis

Edžio Belgelio pabaiga

Į daugiau nei trisdešimt kalbų išverstas romanas – tai nepagražintos tikrovės atspindys, universalus vaikystės ir paauglystės paveikslas ieškant savojo „aš“. 

Marina Abramovič

Eiti kiaurai sienas (minkšti viršeliai)

„Juo labiau sumauta tavo vaikystė, juo geresniu menininku tapsi, nes turi daug peno darbui. Mano vaikystė nebuvo maloni ir lengva, tačiau, turiu pripažinti, dabar, po visko, ką nuveikiau per savo ypatingą gyvenimą, jaučiuosi tikrai gerai. Iš tiesų esu laimingiausia kaip tik dabar.“

Virginija Kulvinskaitė

Keturi

Keturiuose apsakymuose pasakojamos keturių veikėjų – vyrų ir moterų, – marginalų, kurių gyvenimai pažymėti minuso ženklu, istorijos. 

Serhij Žadan

tarsi žuvį į juodą krantą

Lyriški, pakilūs, melancholiški, džiaugsmingi, šiurkštūs, graudūs, meditatyvūs, skvarbūs, nepažįstami ir iš naujo atrasti eilėraščiai. Skaitykite. Mėgaukitės kiekviena eilute. Jauskitės gyvi.

Pilar Quintana

Kalė

„Kalė“ kritikų įvardintas kaip „romanas apie tikrąjį žiaurumą“. Pasakojama, kaip vaikų neturinti neturtinga pora priglaudžia kalytę, tačiau, jai atsivedus šuniukų, moteris ima jos neapkęsti tarsi išdavikės... Romanas kalba apie tamsiąsias santykių puses.

Étienne de La Boétie

Traktatas apie savanorišką vergystę

„Ryžtingai nuspręskite nebetarnauti ir jūs – laisvas!“ – teigia Étienneʼas de La Boétie, įsigilinęs į slaptingas dominavimo priežastis ir sukūręs vieną svarbiausių veikalų politinės minties istorijoje.