Charles Bukowski

Holivudas

romanas / 2010 / 9786094270215 / 264 psl. / minkštais viršelias su atvartais, 15x20cm / iš anglų kalbos vertė Gediminas Pulokas/ Redaktorė Margarita Dautartienė / dizainas: vario burnos

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.9/5 (Balsai: 10)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

„Holivudas“ – paskutinysis amerikiečių literatūros chuligano Charleso Bukowskio romanas, išnyrantis į dienos šviesą lietuviškai. Jame autorius parodo naująją savo talento pusę – tampa satyriku ir pačių neįtikimiausių paskalų apie Holivudo žvaigždes rankiotoju. Egoistiški aktoriai, mazochistiški agentai, nykūs viešbučiai, nušiurę neaprėpiamo Los Andželo priemiesčiai ir viščiukų apsėstas prancūzas – tai žvilgsnis į Holivudo kino fabriką nuolat įkaušusio naujai iškepto scenaristo Henrio Činaskio akimis

Norit sužinoti kiek išgeria Faye Dunaway, Seanas Pennas ir Mickey Rourke‘as? Ar iš tiesų režisierius Werneris Herzogas toks pamišęs? Ar Madonna tais laikais duodavo visiems? Kuo čia dėtas Jeanas Paulis Sartre‘as ir Jackas Kerouackas? Skaitykit „Holivudą“. Visi jie gan perregimais pseudonimais pakliūva ant negailestingo Buko plunksnos smaigalio.

 „Holivude“ Ch. Bukowskis vaizduoja savo gyvenimo laikotarpį, kada jis rašė scenarijų kino filmui „Baro musė“ („Barfly“). Šią visiems Buko gerbėjams žinomą juostą 1987 m. susuko režisierius Barbetas Schroederis, pagrindinius vaidmenis joje atliko tokios žvaigždės kaip Faye Dunaway ir Mickey Rourke‘as. Šio filmo dėka Charlesas Bukowskis, rašytojas ir girtuoklis, pagaliau buvo pastebėtas ir pripažintas savo tėvynėje JAV. Taigi šlovė Buką susirado likus vos septyneriems metams iki jo mirties.

Nuomonės

Pagaliau! Jau labai laukiau kada vėl kokia jo knyga pasirodys ir Lietuvoje. Tik klausimas, kiek dar reikės laukti iki "Holivudo"? Ir kada bus daugiau jo knygų?
Sužinojusi, kad išleistas Charleso Bukowskio romanas „Holivudas“ išėjau nusipirkti. Užėjusi į „Vagos“ knygyną Gedimino prospekte patenkinta fizionomija paprašiau šios knygos. „Nebeturime, kiek atvežė, išpardavėme“, - išgirdau atsakymą. Šiek tiek sutrikusi nukeliavau į Centrinį knygyną. „Dar neatvežė“, - buvo man paaiškinta. Tą patį išgirdau dar dviejuose knygynuose. Jau netekdama vilties pasiekiau „Akademinę knygą“... Ir atsirėmiau į užrakintas duris. Pasirodo, šis knygynas dirba tik iki 18 valandos. Pavėlavau kelias minutes. Pradėjau nervingai belsti į duris. Mano baisiai liūdną veidą pamačiusi darbuotoja jas pravėrė. Kimiu balsu paklausiau: „Bukowskį? Holivudą?“ „Turime“, - ramiai atsakė knygininkė ir mane įleido. Dar po poros minučių knyga atsidūrė mano rankinėje... Dabar man ramu ir gera, žinau, kad šį savaitgalį praleisiu su Bukowskiu. Tikiuosi, jis manęs nenuvils.
Perskaičiau dar karštą. Na, neprilygsta Paštui ar Arklienos kumpiui, bet gera, bukowskiška. Mėgėjų tikrai nenuvils. Kadangi romanai visi jau išleisti lietuviškai, lauksim iš kk smulkiosios prozos beigi poezijos. Kažkodėl man atrodo, kad būtent Bukowskio veikalų publikavimas sukūrė leidyklai tą nuostabų įvaizdį. Linkiu visokeriopos sėkmės!