Michel Houellebecq

Žemėlapis ir teritorija

... Džedas Martinas yra menininkas, pripažinimo sulaukiantis po savo fotografijų serijos apie įvairias įžymybes, tarp kurių – ir rašytojas, vardu M. Houellebecqas.

Gintautas Mažeikis

Įsikitinimai

.... apie būtiškai svarbų žmogaus ekscentriškumą, asmens neužbaigtumą, o kartu – ir įmestumą į įvairiausių simbolinių organizacijų, estetinio, religinio ar politinio schematizmo aplinką.

Jose Saramago

Kainas

... Šokiruojanti novatoriška knyga, vainikuojanti Nobelio premijos laureato kūrybą. 

Viktor Pelevin

SNUFF

Neįtikėtina vaizduote apdovanotas subtilus rusų literatūros stilistas, psichologas ir satyrikas Viktoras Pelevinas, šiuo ironišku romanu brėždamas žmonijos ateities trajektorijas, grįžta prie didžiųjų XX a. pranašų – Jevgenijaus Zamiatino, Aldouso Huxley ir George Orwello temų.

Ludwig Wittgenstein

Kultūra ir vertė

Žymiausio XX a. kalbos, logikos ir vaizduotės filosofo Ludwigo Wittgensteino knygoje „Kultūra ir vertė“ chronologiškai pateiktos jo 1914–1951 metais rašyto dienoraščio pastabos apie filosofijos, religijos, kultūros ir meno prigimtį.

Emma Goldman

Anarchizmas ir kitos esė

1869 metais Kaune, Vilijampolėje, gimė pavojingiausia Amerikos moteris. Taip amerikiečių saugumo tarnybos vadino Jungtinėse Valstijose anarchizmo ikona tapusią Emmą Goldman (1869–1940).

Tomas Šinkariukas

Mėnulio vaivorykštė

... turbūt pati mįslingiausia T. Šinkariuko knyga, kupina siurrealistinių sapnų, keistų vizijų ir painių kultūrinių kodų.

Josef Winkler

Natura morta

Pagrindinės „Natura morta“ temos – religija, homoseksualumas ir mirtis. Autorius nuolat galynėjasi su potraukiu savaip estetizuoti mirtį. 

Jeanette Winterson

Apelsinai – ne vieninteliai vaisiai

Mergaitės įtėvių gyvenimo „madas“ besąlygiškai diktuoja bažnyčia. Jie Jeanette ruošia misionierės gyvenimui, tad mergaitė įtiki esanti Dievo išrinktoji. Tačiau sulaukusi paauglystės ji ima pastebėti religinės bendruomenės, kuriai priklausanti, bei Bažnyčios trūkumus. Tuo pačiu metu Jeanette įsimyli kitą mergaitę taip sukeldama siaubingą skandalą religinėje bendruomenėje – jos įmotės draugai nutaria, kad merginoms reikia surengti egzorcizmo seansą.

Slavoj Žižek

Iš pradžių kaip tragedija, po to – kaip farsas

Slavojus Žižekas, vienų laikomas „pavojingiausiu pasaulio filosofu“, kitų – charizmatišku šiuolaikinio intelektualinio avangardo pranašu