Manuel Rivas

Dailidės pieštukas

Poetiškas ir jaudinantis romanas išreiškia siaubą bei žiaurumą tragedijos, kuri suskaldė Ispaniją pilietinio karo metais... knyga laikoma viena gražiausių meilės istorijų XX a. literatūroje.

Vincent Ravalec

Padugnės giesmė

... bet savo meilę reikia įrodyti – užsidirbti daug pinigų ir iškilti visuomenėje. Kaip tai padaryti? Imtis nelegalaus verslo, tapti vagimi, sukčiumi, nusikaltėliu...

Ana Politkovskaja

Tik tiesa, nieko daugiau

Ana Politkovskaja šiandien tapo tikra XXI a. ikona, simbolizuojanti tiesų žodį ir bekompromisę laikyseną prievartos, žudynių bei karų pasaulyje.

Michail Chodorkovskij

Aš kovosiu už savo laisvę

M. Chodorkovskio teismo kalbos jau seniai tapo politiniais manifestais, o skandalingos esė (pvz., „Kairysis posūkis“) – etinėmis pilietinių judėjimų platformomis.

Art Spiegelman

Maus

Šiai knygai parašyti prireikė net 13 metų. Ją išleidęs A.Speigelmanas padarė didžiulę įtaką komiksų kultūros sklaidai ir šio žanro, kaip rimtos kultūrinės išraiškos formos, populiarinimui.

Kurt Vonnegut

Telaimina jus Dievas, pone Rouzvoteri, arba perlai kiaulėms

Nors šis pasakojimas apie žmones, pagrindinį vaidmenį jame vaidina tam tikra pinigų suma, lygiai kaip tam tikras medaus kiekis galėtų vaidinti pagrindinį vaidmenį pasakojime apie bites.

Gintautas Mažeikis

Po pono ir tarno

Filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Gintautas Mažeikis knygoje „Po pono ir tarno” dialektiškai tiria simbolinius pono ir tarno santykius, kuriuos šiandienos visuomenėje įkūnija lyderystės ir savanorystės idėjos.

Sud. Darius Jurevičius ir kt./ Evaldo Janso filmas

SLEMAS Lietuvoje!

Siluetai prie stalų. Kilnojamų bokalų aidai, pokalbiai, juokas, labai tiktų ir cigarečių smogas. Antrame plane groja muzika, kurios niekas neklauso labiau nei savo pašnekovo. Sakytum, tipinė aludė. Galbūt. Bet joje šį vakarą – SLEMAS...

Gytis Norvilas

Išlydžių zonos

Išlydžių zonos“ – trečiasis konceptualus jaunosios kartos poeto Gyčio Norvilo (g. 1976)  eilėraščių rinkinys, kibirkščiuojantis eksperimentiniais naujų raiškos formų ir teminių laukų išlydžiais.

Sud. Vytautas Michelkevičius ir Kęstutis Šapoka

(Ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorijos: savivaldos ir iniciatyvos Lietuvoje 1987–2011 m.

Čia pirmą kartą analizuojama dar nesena šiuolaikinio meno istorijos dalis, jos institucionalizavimas, savivaldos ir tarpdiscipliniškumo reiškiniai.