Giulia Enders

Žarnyno žavumynai. Papildytas leidimas

„Autorė turi dovaną sklandžiai pasakoti. Čia daug praktinių patarimų, kurių gydytojai dažnai neturi laiko pasakyti trumpo vizito metu. Tačiau tai nėra savigydos žinynas.“
Habil. dr. Limas Kupčinskas, gydytojas gastroenterologas

„Tai mokslinė knyga, kurią galima skaityti net ir pavargus po darbo – kaip romaną apie savo kūną. Jaunatviška, smagi ir lengva.“
Vaida Kurpienė, sveikos mitybos specialistė

Bianca Bosker

Kamščio nunešti

Vyno įkvėpti nuotykiai su apsėstais someljė, retų vynų medžiotojais ir šelmiškais mokslininkais, kurie išmokė mane gyventi dėl skonio. Specialiai lietuviškam leidimui komentarą parašė Lietuvos someljė asociacijos įkūrėja ir pirmoji prezidentė, lektorė, konsultantė Rasa Starkus.

Kuo tas vynas toks ypatingas? Kodėl už jį mokamos didžiulės sumos ir dėl jo atsisakoma kvepalų, druskos ir net kavos?

Kęstutis Šapoka

Pušis, kuri juokėsi

Klesti Gariūnai, kur besimatuojant naują odinę striukę pardavėjas iš kišenės pavagia pinigus. Mieste sproginėja mafijos automobiliai. Tiesiog gatvėje urlos nuauna kedus, o kolektyviniuose soduose vyksta tūsai. Iš televizoriaus ekrano žodį skelbia Kašpirovskis ir į kosmosą skrenda jau nebe Gagarinas, o kunigas Paltanavičius..

Tai konceptualus literatūrinis koliažas, savitai dokumentuojantis jaunuolių gyvenimą Vilniuje po Dainuojančios revoliucijos.

Ed Yong

Manyje gyvena milijonai

„Šios knygos pamatas – tūkstančiai tyrimų, bet Yongas, jūsų neapsunkindamas moksline kalba, tiesiog lengvai atskleidžia vieną įdomią įžvalgą po kitos. „Manyje gyvena milijonai“ – mokslo žurnalistika geriausiu savo pavidalu.“ Bill Gates

Reikšmingiausia mokslo revoliucija po Darwino – tai žvilgsnis iš mikrobų perspektyvos. Ši informatyvi, žaisminga, preciziškai tiksli knyga atskleidžia netikėtą gyvybės Žemėje paveikslą ir kviečia naujai pažiūrėti į save ir savo kompanionus – mikroorganizmus.

Yuval Noah Harari

Homo deus. Glausta rytojaus istorija

„Sapiens“ autoriaus nauja knyga. Ji šokiruos, suteiks malonumo. Ir privers mąstyti kitaip, nei mąstėte iki šiol. 

Karai tapo atgyvena: šių laikų žmogui didesnė tikimybė nusižudyti, nei žūti per ginkluotą konfliktą. Badmečiai traukiasi: dažnam nutukimas virsta daug didesne grėsme už badą. Mirtis tėra techninė kliūtis: nemirtingumas pasiekiamas, tačiau jis – tikrai ne visiems. Kas mūsų laukia ateityje? Nauja evoliucijos pakopa – HOMO DEUS.

Michael Katz Krefeld

Gelmės

Autorius nuostabiai kuria realistinius personažus ir aštraus proto reikalaujantį siužetą. Tai  ir kokybiškas trileris, ir prikaustanti istorija apie išdavystę. Kada išduoda ne tik artimieji, bet ir visuomenė. 

Siužetas apie serijinį žudiką tikrai ne silpnų nervų skaitytojams ir ne tiems, kurie bijo kraujo. 

Norman Mailer

Nuogieji ir mirusieji

Jie nuogi, nes nėra kur pasislėpti nuo priešo akies. Jie mirę, nes ant kulnų nuolat lipa mirtis. Ir miršta jie – drauge su savo idealais, viltimis ir baimėmis. Vienintelis noras – grįžti namo gyviems – skaudžiai panašus į gyvulišką išlikimo instinktą... Amerikiečių pėstininkų divizija turi išstumti japonų pajėgas...

Iš patirties Antrajame pasauliniame kare gimusi knyga „Nuogieji ir mirusieji“ laikoma geriausiu amerikiečių romanu apie karą. Ji įtraukta į 1998 m. „Modern Library“ paskelbtą svarbiausių XX a. romanų anglų kalba šimtuką. Grįžęs iš karo Normanas Maileris ėmėsi rašyti ir, būdamas vos 25-erių, tapo populiariu rašytoju. 

Susannah Cahalan

Liepsnojančios smegenys. Mano beprotybės mėnuo

Tai jaudinantis medicininis detektyvas, šiurpi, bet visiškai reali istorija apie jaunos moters pastangas atsikovoti tapatybę. Knyga apie krytį į beprotybę, įkvepiantį šeimos tikėjimą ir apie diagnozę, kuria sunku patikėti.

„Elegantiškai parašyti memuarai įkvepia diskusiją apie novatorišką neuromokslą, slypintį už tūkstančius žmonių paliečiančios ligos, ir pateikia stiprių įžvalgų, kokie subjektyvūs mūsų proto veikimo principai.“ M. Ozas

Patti Smith

Tiesiog vaikai

„Patti Smith ir Robertas Mapplethorpeʼas ne visada buvo žymūs. Bet jie visada žinojo, kad tokie taps.“
Tom Nissley

Patti Smith ieškojo ne pragyvenimo, o nemirtingumo. Nusprendė atsidurti Blakeʼo, Baudelaireʼo, Rimbaud ir Genet kompanijoje – prilygti jiems ir pelnyti velnionišką šlovę. Visada mėgusi rašyti, skaityti ir piešti, prieš tapdama pankroko vedle, menininke, kompozitore, ji turėjo atrasti savo stilių, savo ritmą ir braižą. Apie visa tai pasakojama atvirai, lengvai, įtraukiančiai. Užburiantis bohemiškojo 7–8 dešimtmečių Niujorko portretas.

Artūras Tereškinas

Nesibaigianti vasara. Sociologinis romanas apie meilę ir seksą

Vyriško intymumo kronika. Pirmasis lietuviškas romanas apie vyrų meilę ir seksą. 

„Ilgai lauktas mokslininko prozos debiutas meistriškai rekonstruoja Lietuvos seksualinio pogrindžio labirintus. Įtraukianti, ironiška ir grafiška knyga turėtų tapti lietuviškos žydrosios kultūros, deramai pratęsiančios alternatyvių, socialiai angažuotų ir sekso nebijančių meno kūrėjų darbus, atskaitos tašku.“ Romas Zabarauskas, kino režisierius