Henry Miller

Vėžio atogrąža

... gal būt sąžiningiausia kada nors parašyta knyga – anarchiškas himnas gyvenimo šventei.

Castor & Pollux

Rašytojų kūjis

... aš – irgi partizanas. Mano priešas – oficialioji lietuvių literatūra, paremta oficiozinės kultūros, valstybinės politikos ir buržuazinio gyvenimo būdo propagandos klišėmis.

Vytautas Rubavičius

Verstas

„Tam tikru požiūriu Vytauto Rubavičiaus poetinę raišką galima buvo apibūdinti kaip postmodernią dar tada, kai ši sąvoka, bent jau mūsiškėje apyvartoje, nė neegzistavo.“ (Antanas.A.Jonynas)

Dorota Masłowska

Lenkų ir rusų karas po baltai raudona vėliava

...„urlagano“ vidinis monologas, gausiai nusagstytas kultūrinių aliuzijų skiautėmis, socialinio protesto raiška, negailestingai parodijuojamu popkultūros stiliumi...

Christian Kracht

Fazerland

... melancholiška nepalaužiamo esteto kelionė iš vieno miesto į kitą... bukinanti ir drastiška šiuolaikinė tikrovė... Apgaulingai paprastas, paviršutiniškai realistiškas ir grubus Fazerland tekstas,...

Tomas Arūnas Rudokas

Pornomūza

Beveik autobiografinis ir visiškai necenzūrinis T. A. Rudoko romanas. Autentiškas, pilnas sodrių, analogijų lietuvių literatūroje neturinčių, epizodų, lietuviškas literatūrinis undergoundas.

Vladimir Sorokin

Ledas

„Ledas“ – metaforiškas romanas. Jame aprašoma aklavietė, kurioje atsidūrėme mes su savo civilizacija. <...> tai reakcija į nusivylimą šiuolaikiniu intelektualizmu. Žmonės kažkaip nebetenka savęs. Jie tampa išorinių technologijų figūromis, pradedant nuo maisto ir baigiant meile. (V. Sorokinas)

Ernesto Che Guevara

Partizanų karas

... apie partizanų karo strategiją ir taktiką, praktinis vadovėlis, kuriame pateikiamos žinios apie tai, kaip kasti prieštankines tranšėjas ar pritaikyti šautuvui „Molotovo kokteilį“.

Richard Brautigan

Upėtakių žvejyba Amerikoje

... Aš tyliai sau pagalvojau, kokia daili būtų Upėtakių žvejybos Amerikoje plunksna, jei ji perbrauktų per popierių vėsiais žaliais medžiais ties upės krantu, laukinėm gėlėm ir tamsiai žuvų pelekais.