kitos knygos / Knygos / Pokalbis su dukra apie ekonomiką Spausdinimui

Yanis Varoufakis

Pokalbis su dukra apie ekonomiką

Negrožinė literatūra, paprasta, norintiems šviestis apie ekonomikos pagrindus / 2019 m. / ISBN 978-609-427-397-1 / 200 psl. / Kieti viršeliai / Negrožinė literatūra / Iš anglų kalbos vertė Rasa Dirgėlė / Redagavo Asta Bučienė, konsultantas prof. Romas Lazutka / Maketavo Petras Babušis

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 5/5 (Balsai: 5)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Tai vieno žymiausių ekonomistų prof. Yanio Varoufakio parašyta provokuojanti ir kritiška pasaulio ekonomikos analizė. Pasitelkęs senovės mitus, šiuolaikinės kultūros simbolius ir savo šeimos istorijas Varoufakis suprantamai, tarsi kalbėdamas su dukra, paaiškina, kaip veikia ekonomika, kaip ji vystėsi ir kodėl būtent šitaip. Autorius griauna vieną mitą apie po kito. Tai ekonomikos pagrindai ir kritinė kapitalizmo istorija išdėstyta kitaip nei esame pripratę skaityti vadovėliuose.

Y. Varoufakis tiki, kad ekonomikos supratimas – sėkmingai veikiančios demokratijos pagrindas. Visgi, akademinė ekonomikos sritis pilna žargono, suprantamo tik šios srities specialistams. Aiškinimuose dažnai naudojami sunkiai suvokiami pavyzdžiai, todėl pagrindinės ir svarbiausios ekonominės idėjos tampa nesuprantamos, o tuo pačiu ir neįdomios, paprastiems žmonėms, kurie su ekonomika neturi nieko bendro. Toks, galimai sąmoningas, specialistų elgesys jiems padeda skambiomis frazėmis patraukti mūsų dėmesį, tačiau ne tiek, kad pabandytumėme pasigilinti ir suprasti apie ką kalbama. Būtent todėl, rašydamas šią knygą, autorius profesionaliai bei paprastai supažindina su aktualiausiomis ekonominėmis temomis, svarbiausiomis teorijomis ir dažniausiai vartojamais terminais, visą tai įvilkdamas į ekonomikos vystymosi istoriją bei papildydamas nesunkiai suprantamais praktiniais pavyzdžiais.

Yanis Varoufakis (g. 1961) graikų ekonomistas, akademikas, politikas ir keliolikos knygų autorius. Labiausiai išgarsėjo 2015 m., kai Graikijos ekonominės krizės metu šešiems mėnesiams tapo Graikijos finansų ministru. Dėl savo charizmos, karštakošiškumo, pomėgio vėluoti į susitikimus ir daugumos taisyklių nepaisymo, ekonomistui buvo priklijuota roko žvaigždės etiketė. Pats Varoufakis tokio įvaizdžio nesibaido iki šiol, o žiniasklaidos dėmesį ir savo žinomumą puikiai išnaudoja aršiai kritikuodamas vyriausybę, keldamas karštus ginčus bei garsiai išsakydamas savo nuomonę ne tik ekonominiais klausimais. 

„Varoufakis kviečia suabejoti ekspertais – svarbiausiu ekonomikos bastionu. Ši knyga – galingas demokratijos įrankis, pasirodęs pačiu tinkamiausiu laiku.“
Naomi Klein, knygų „Tai viską keičia“ ir „Šoko doktrina“ autorė

Nuomonės

Pagarba leidyklai už tokius leidinius. Būtinai įsigysiu!