Robert M. Sapolsky

Elgesys. Kaip mokslas paaiškina geriausius ir blogiausius mūsų poelgius

Ši knyga – įspūdinga mokslo apie žmogaus elgesį sintezė. Remdamasis naujausiais įvairių mokslo sričių tyrimais autorius nagrinėja tokias aktualias temas, kaip gentinis mąstymas, ksenofobija, hierarchija, konkurencija, moralė, laisva valia, karas ir taika.

Eglė Frank

Mirę irgi šoka

Knyga apie moterį su daugybe veidų: tvarkinga žmona ir motina, kitos moters meilužė, beprotė už sienos, keistuolė, vaikštanti į svetimų žmonių laidotuves...

Silvia Foti

Vėtra Lietaus šalyje. Jono Noreikos anūkės pasakojimas

Autorė pateikia 20 metų trukusį savo tyrimą apie senelio Jono Noreikos gyvenimą nacių okupacijos metu, pakeitusį jos savęs suvokimą.

Asia Kazanceva

Kodėl krečiame kvailystes? Kaip smegenys mus verčia elgtis blogai

Nuotaikingai iliustruotoje, malonioje skaityti knygoje patiekiama didelė ir apetitiška visaverčio mokslo porcija apie žmogaus smegenų netobulumą.

Liu Cixin

Mirties pabaiga

Nuo Pasaulio pabaigos mūšio praėjo pusė šimtmečio. Tamsaus miško atgrasymo sistema sulaikė ateivių planetą Trisoliarį nuo puolimo ir Žemė suklesti kaip niekada anksčiau. Vis dėlto gyvenimas taikos sąlygomis žmones užliūliuoja.

Sylvie Simmons

Tavo žmogus. Leonardo Coheno gyvenimas

Muzikos pasaulio metraštininkė Sylvie Simmons tyrinėja ryškų iš litvakų kilusio poeto ir dainininko Leonardo Coheno gyvenimą, bando įminti jo genialumo mįslę.

Kęstutis Šapoka

Sakmė apie Juozą

Antiutopija, analizuojanti naujojo normalumo realybę; čia dokumentuojama psichosocialinė pandemijos pradžios Lietuvos tikrovė, sutrikusių žmonių santykiai, šiandieninė buitis.

Charles Bukowski

Paprastos beprotybės istorijos. 2-as pataisytas leidimas

Siurrealistinis Niujorko padugnių gyvenimo ir Edgaro Allano Poe poetinės beprotybės mišinys sprogsta neįtikėtina galia, skaitytojų galvose ištaškydamas visus griežtus etikos bei estetikos štampus.

Richard Dawkins

Savanaudis genas

„Savanaudis genas“ – evoliucinės minties klasika, sukėlusi perversmą biologijoje ir pakeitusi žmonijos požiūrį į save ir pasaulį.

Stanislovas Žvirgždas

Šviesoraščiai. Iš fotografo užrašų

„Nėra nieko tamsiau už šviesą – byloja senovės romėnų patarlė, tačiau tik šviesos kūdikis –  fotografija – sugeba tą tamsą prašalinti.“

 Stanislovas Žvirgždas