Darius Pocevičius

Istoriniai Vilniaus reliktai. 1944–1990. ll dalis

Miesto istorija, papasakota per išlikusius reliktus ir remiantis liudytojų pasakojimais; ypač daug dėmesio skiriama menininkams, rašytojams, kompozitoriams, jų kūrybai ir gyvenimo būdui.

Andy Weir

Projektas „Sveika, Marija“

Projektas „Sveika, Marija“ – tarpgalaktinis nuotykis, kupinas netikėtų atradimų ir nukeliantis į dar neregėtas kosmines erdves.  

Jeff VanderMeer

Susitaikymas

Paskutinėje, trečiojoje „Pietinio pakraščio“ trilogijos dalyje „Susitaikymas“ aiškėja Srities X atsiradimo aplinkybės, ankstesnių ekspedicijų narių likimas ir tolesni įvykiai po nematomos ribos išsiplėtimo.

Michael Schuman

Supervalstybė grįžta: Pasaulio istorija pagal Kiniją

Knyga apie Kinijos istoriją padeda perprasti vieną iš nedaugelio iki mūsų laikų išlikusių senovės civilizacijų ir jos žmonių mentalitetą.

Robert M. Sapolsky

Elgesys. Kaip mokslas paaiškina geriausius ir blogiausius mūsų poelgius

Ši knyga – įspūdinga mokslo apie žmogaus elgesį sintezė. Remdamasis naujausiais įvairių mokslo sričių tyrimais autorius nagrinėja tokias aktualias temas, kaip gentinis mąstymas, ksenofobija, hierarchija, konkurencija, moralė, laisva valia, karas ir taika.

Eglė Frank

Mirę irgi šoka

Knyga apie moterį su daugybe veidų: tvarkinga žmona ir motina, kitos moters meilužė, beprotė už sienos, keistuolė, vaikštanti į svetimų žmonių laidotuves...

Silvia Foti

Vėtra Lietaus šalyje. Jono Noreikos anūkės pasakojimas

Autorė pateikia 20 metų trukusį savo tyrimą apie senelio Jono Noreikos gyvenimą nacių okupacijos metu, pakeitusį jos savęs suvokimą.

Asia Kazanceva

Kodėl krečiame kvailystes? Kaip smegenys mus verčia elgtis blogai

Nuotaikingai iliustruotoje, malonioje skaityti knygoje patiekiama didelė ir apetitiška visaverčio mokslo porcija apie žmogaus smegenų netobulumą.

Liu Cixin

Mirties pabaiga

Nuo Pasaulio pabaigos mūšio praėjo pusė šimtmečio. Tamsaus miško atgrasymo sistema sulaikė ateivių planetą Trisoliarį nuo puolimo ir Žemė suklesti kaip niekada anksčiau. Vis dėlto gyvenimas taikos sąlygomis žmones užliūliuoja.

Sylvie Simmons

Tavo žmogus. Leonardo Coheno gyvenimas

Muzikos pasaulio metraštininkė Sylvie Simmons tyrinėja ryškų iš litvakų kilusio poeto ir dainininko Leonardo Coheno gyvenimą, bando įminti jo genialumo mįslę.