Kurt Vonnegut

Sveiki atvykę į beždžionyną (atnaujintas leidimas)

„Sveiki atvykę į beždžionyną“ ir kitos 24 novelės sudėtos į to paties pavadinimo rinkinį, yra pasak paties satyros ir juodojo humoro meistro, „privačios verslininkystės vaisius“, nes daugelis jų buvo sukurtos „parduoti“ Playboy ir kitiems leidiniams.

Norman Doidge

Smegenų gebėjimas gyti

Knyga apie natūralius būdus, pažadinančius smegenų gebėjimą keistis ir leidžiančius išsiversti be sudėtingų operacijų ar vaistų.

David Byrne

Kaip veikia muzika

„Muzikos mes nekuriame – tai ji mus kuria. Greičiausiai tai ir yra visa šios knygos esmė.“

Jeanette Winterson

Apelsinai – ne vieninteliai vaisiai

Autobiografiniais faktais grįstas romanas pasakoja apie jaunos asmenybės drąsą rinktis savąjį kelią ir išsivaduoti iš kitų žmonių lūkesčių.

Jared Diamond

Žlugimas. Kaip visuomenės pasirenka sėkmę arba pragaištį

Pulitzerio premijos laureatas, geografas ir istorikas Jaredas Diamondas jau klasikine laikomoje knygoje – „Žlugimas“ (2005) – tiria, kaip politiniai konfliktai, klimato kaita ir demografinis sprogimas sukuria sąlygas civilizacijai žlugti. Autorius aptaria ir jau išnykusias praeities civilizacijas, ir tas, kurioms pavyko išlikti.

Howard Phillips Lovecraft

Tykantis tamsoje. Atnaujintas leidimas

Pirmojoje lietuviškoje H. P. Lovecrafto rinktinėje – apsakymai ir apysakos, aprėpiantys visą jo kūrybos kelią.

bell hooks

Viskas apie meilę. Nauji požiūriai

Nebanali filosofinė knyga apie meilę kaip apie brandžios asmenybės veiksmą, o ne efemerišką jausmą; meilė autorei yra kaip bet kokio santykio su savimi ar kitu pamatas.

Louis-Ferdinand Céline

Karas

Naujai atrastame Louis-Ferdinand’o Céline’o rankraštyje karas vaizduojamas kaip mirtinas užkratas, o kaip priešnuodis jam – seksualumas.

Peter Wohlleben

Paslaptingas medžių gyvenimas (minkšti viršeliai)

Medžiai ne tik rūpestingai globoja savo atžalas, bet ir pasirūpina senais, ligotais kaimynais. Medžiai jaučia, nuvokia, atmena. Netikit? Bet taip yra! Be to, tai priminimas, kad verta sulėtinti gyvenimo tempą ir įsiklausyti į gamtos kalbą.

Patricija Gudeikaitė

Kontaktas

Lotreamoniškoje P. Gudeikaitės poezijoje kartais gaivališkai ir atvirai, o kartais pasitelkiant intertekstus veriasi ribinės būsenos. Jos yra tarsi plona membrana tarp žmogaus ir realybės, tarp žmogaus ir jo vaizduotės siaubo, smelkiančio dar stipriau nei realybė.