Kęstutis Šapoka, Redas Diržys

Sąvokų kapitalizmas lietuvių vaizduojamojo meno sistemoje

Knygoje apžvelgiami būdingiausi lietuvių dailės kritikos ir dailėtyros terminai, populiarūs (daugiausia Vilniaus) meno sistemoje maždaug nuo 1990 m. iki XXI a. antrojo dešimtmečio pabaigos.

Michael Crichton

„Andromedos“ štamas

Pirmą kartą 1969 m. išleista knyga „Andromedos“ štamas“ lietuvių kalba pasirodė 1975 m. Dalis teksto neatitiko sovietinės ideologijos, todėl knyga buvo cenzūruota. Atnaujintas vertimas, papildytas iki šiol nepublikuotomis pastraipomis.

Maya Angelou

Žinau, ko gieda paukštis narve

Įkvepianti kultūros ikonos istorija apie išsilaisvinimą iš skaudžių vaikystės patirčių ir tapsmą suaugusia moterimi, gebančia apsiginti 

Peter Wohlleben

Paslaptingas medžių gyvenimas

„Tai tarsi nepaprastas romanas apie medžius, paremtas naujais moksliniais faktais, kurie išdėstyti aiškiai, nuosekliai ir įtaigiai.“ Almantas Kulbis, gamtininkas

Medžiai ne tik rūpestingai globoja savo atžalas, bet ir pasirūpina senais, ligotais kaimynais. Medžiai jaučia, nuvokia, atmena. Netikit? Bet taip yra! Be to, tai priminimas, kad verta sulėtinti gyvenimo tempą ir įsiklausyti į gamtos kalbą.

William Gibson

Neuromantas

Visa apimantis mokslinės fantastikos autoriaus, nukalusio terminus „kiberpunkas“ ir „kibernetinė erdvė“, žvilgsnis į suskaitmenintą žmonijos ateitį

Olivia Laing

Vienišas miestas

Remdamasi Niujorko menininkų – A. Warholo, E. Hopperio, D. Wojnarowicziaus ir kitų biografijomis autorė parodo vienatvės universalumą ir grožį.

Kurt Vonnegut

Katės lopšys (atnaujintas leidimas)

„– Pone, kaip miršta žmogus, iš kurio atimta literatūros teikiama paguoda?

– Viena iš dviejų, – atsakė šis. – Jam supūva širdis arba atrofuojasi nervų sistema.“

Yuval Noah Harari

21 pamoka XXI amžiui (minkšti viršeliai)

Kodėl liberalioji demokratija išgyvena krizę? Kaip reaguoti į netikrų naujienų (fake news) epidemiją?  Kuri civilizacija dabar dominuoja: Vakarų? Kinijos? Islamo? Ar turėtume laukti Trečiojo pasaulinio karo? Kaip elgtis terorizmo grėsmės akivaizdoje?

Édouard Louis

Edžio Belgelio pabaiga

Į daugiau nei trisdešimt kalbų išverstas romanas – tai nepagražintos tikrovės atspindys, universalus vaikystės ir paauglystės paveikslas ieškant savojo „aš“.