kitos knygos / Knygos / Viskas apie meilę. Nauji požiūriai Spausdinimui

bell hooks

Viskas apie meilę. Nauji požiūriai

Esė, filosofija / 2023 m. / ISBN 978-609-427-595-1 / 256 psl. / Kieti viršeliai / Iš anglų kalbos vertė Virginija Kulvinskaitė / Redaktorė Asta Bučienė / Viršelio dizainerė Lina Sasnauskaitė / Maketo dizainerė Marija Mlinkauskaitė /

  • Rezultatas: 4/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.14/5 (Balsai: 35)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

bell hooks – tai įspūdinga drąsa ir jautrus intelektas. Atradusi savitą kalbėjimo būdą, įgalinusi savąjį balsą, ji įkvėpė daugelį žmonių padaryti tą patį.

- Margaret Atwood

 

 

bell hooks (1952–2021) – JAV mąstytoja, kultūros kritikė, rašytoja. Žymiausiame savo kūrinyje autorė tiesiai ir įžvalgiai šių dienų visuomenei kalba apie meilės prigimtį. Suvokdama meilę daug plačiau nei vien per romantiką,  hooks paneigia įsigalėjusią nuomonę, kad idealios meilės pamatas yra geismas.

Autorė įsitikinusi, kad mūsų kultūroje klesti bemeilystė, nes vadovaujamės klaidinga meilės samprata, atseit tai kažkas „neapibrėžiamo“, „nenusakomo“. Be to, esame linkę meilę suvokti vartotojiškai – ji neva privalo teikti vien gerus jausmus.

Knygoje hooks nagrinėja emocinio artumo paieškas ir veikiančių modelių, kaip mokytis mylėti, trūkumą šiandien. šiuolaikinėje visuomenėje. hooks formuluoja naują perspektyvą: ji teigia, kad meilė – tai brandžios asmenybės sąmoningas sprendimas rūpintis savimi ir kitu, stiprėti kaip asmenybei ir padėti kitam augti, tai šeiminių, draugystės, bendruomeninių, net darbinių santykių pamatas. Anot bell hooks, tokia meilė gydo ir individą, ir visuomenę.

  

Nuolatos prisimindami, kad meilė yra veiksmas, vartosime šį žodį jo nenuvertindami ir nemenkindami meilės reikšmės. Kai mylime, atvirai ir nuoširdžiai rodome rūpestį, prisirišimą, atsakomybę, pagarbą, įsipareigojimą

ir pasitikėjimą.

- bell hooks

Nuomonės