Louis-Ferdinand Céline

Karas

Romanas / 2023 m. / ISBN 978-609-427-593-7 / 150 psl. / Kieti viršeliai / Iš prancūzų kalbos vertė Stasė Banionytė / Lietuviško leidimo pratarmę parašė Vytautas Bikulčius / Redagavo Diana Bučiūtė / Korektorė Asta Bučienė / Dizaineris Zigmas Butautis / Maketuotojas Linas Vaškevičius / Leidinį parengė Pascal Fouché / Pratarmę parašė François Gibault /

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.5/5 (Balsai: 10)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Rašytojo alter ego brigadininkas Ferdinandas kaktomuša susiduria su Pirmojo pasaulinio karo siaubu ir beprasmybe. Sunkiai sužeistas Flandrijos fronte, palaužtas fiziškai ir morališkai, jis atsiduria ligoninėje. Ten atsiduoda slaugytojos globai, susibičiuliauja su suteneriu Beberu ir patiria erotinių nuotykių, kurie padeda nugalėti tiesiai į akis pažvelgusios mirties siaubą.

 

„Karas“ – tai pirmasis iš 2021 metais atrastų Louis-Ferdinand’o Céline’o rankraščių, kurį jis parašė apie 1933-iuosius. Rašytojas groteskišku stiliumi karą vaizduoja kaip mirtiną užkratą, baisiausią XX amžiaus ligą, tebekamuojančią žmoniją iki šiol. Romanas alsuoja seksualumu, kuris veikia kaip priešnuodis mirčiai ir fizinėms kančioms.

 

Louis-Ferdinand Céline (1894–1961) – XX a. Vakarų Europos literatūros modernizuotojas, „naujojo romano“ (pranc. nouveau roman) krikštatėvis, literatūros istorijoje minimas greta Marcelio Prousto ir Jameso Joyce’o. Lietuvių kalba yra išleistas jo romanas „Kelionė į nakties pakraštį“.

 

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Knygos leidimą remia Prancūzų institutas Lietuvoje (O. Milašiaus programa knygų leidybai remti)

Nuomonės