Christian Kracht

Imperium

Romanas / 2020 m. / ISBN 978-609-427-419-0 (spausdinta knyga), ISBN 978-609-427-420-6 (el. knyga) / 200 psl. / Kieti viršeliai / Iš vokiečių kalbos vertė Kristina Sprindžiūnaitė / Redagavo Dalia Kižlienė / Maketo dizainerė Marija Mlinkauskaitė / Dizaineris Rokas Žiogelis

  • Rezultatas: 2/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 1.92/5 (Balsai: 37)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Vegetaras, nudistas, rašytojas Augustas Engelhartas 1902 metais su visa biblioteka iš puritoniško Niurnbergo atplaukia į atokią Ramojio vandenyno salą, norėdamas tapti kokosų augintoju. Jis įsitikinęs, kad saulės šviesos prisigėrę kokosai – gyvybės eliksyras, ir, siekdamas tobulinti savąjį „aš“, nusprendžia maitintis tik jais. Į Engelharto įkurtą komuną atvyksta ir daugiau žmonų, trokštančių radikaliai pakeisti gyvenimą ir išgryninti savo sielą toli nuo civilizacijos. Tačiau netrukus Vokietijos valdžia keliones pas atsiskyrėlį saulės garbintoją uždraudžia.

Stilingas šiuolaikinio šveicarų rašytojo Christinano Krachto antiutopinis romanas pagrįstas tikra A. Engelhardto (1875–1919) istorija. Jis padės perprasti gyvenimo reformų, kurias vienaip suprato liūdnai pagarsėjęs vegetaras Vokietijos diktatorius, kitaip – hipiai, dar kitaip – XXI a. dvasiniai mokytojai, šerdį.

 

Šiuolaikinis Šveicarijos rašytojas Christianas Krachtas (gim. 1966) – savo pasisakymais provokuojantis estetas, į rafinuotus, aukštos kokybės literatūros pavyzdžiais laikomus kūrinius įtraukia visą literatūros istoriją. Romanai išversti į 27 kalbas. Jis retai duoda interviu. Jį galima sutikti bet kuriame žemyne, o rašydamas „Imperium“ rašytojas lankėsi ir atokioje Kabakono saloje, ir hipių paplūdimiuose Indijoje.

 

Knygos leidybą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šveicarijos fondas „ProHelvetia“.

Nuomonės