kitos knygos / Knygos / Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle (antras leidimas) Spausdinimui

Oliver Sacks

Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle (antras leidimas)

Negrožinė literatūra / 2024 m. / ISBN 978-609-427-611-8 / 288 / Minkšti viršeliai / iš anglų kalbos vertė Kęstutis Šatkauskas / Mokslinis redaktorius Prof. Albinas Bagdonas / Kalbos redaktorė Asta Bučienė / Dizainerė Lina Sasnauskaitė / Orig. pavadinimas „The Man Who Mistook His Wife for a Hat“ /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.77/5 (Balsai: 44)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Devyniasdešimtmetė pajunta nenumaldomą poreikį flirtuoti su jaunesniais vyrais. Studentas – nelyginant šuo – pagal kvapą neklysdamas susigaudo Niujorke. Mokytojas draugiškai paglosto hidrantus gatvėje manydamas, jog tai žaidžiančių vaikų galvos. Pripažinto medicinos profesoriaus knygoje aprašytos 24 realios istorijos nukelia į keistą neurologinių sutrikimų pasaulį. Autorius parodo, kad šie žmonės, būdami kitokie nei dauguma, pasižymi ypatingais intelektiniais ar kūrybiniais gabumais – yra fenomenalūs matematikai, muzikantai ar dailininkai. O. Sacksas padeda suprasti, kaip jie gyvena, ka patiria.

 

Oliver Sacks (1933–2015) – neurologijos profesorius, žinomas mokslo populiarintojas, apdovanotas Britanijos imperijos ordino komandoro kryžiumi. Medicinos daktaro laipsnį įgijo Oksforde, vėliau karjerą tęsė JAV. Dėl lengvo ir gyvo stiliaus „New York Times“ jį praminė šiuolaikinės medicinos poetu ir pripažino bene žymiausiu medicinos tema rašančiu XXI amžiaus autoriumi. Daugelyje leidinių ir straipsnių O. Sacksas analizuoja retus ir išskirtinius Tourette’o sindromo, amnezijos, autizmo ir kt. atvejus.

Kitos to paties autoriaus knygos

Nuomonės