kitos knygos / Knygos / Vartotojų visuomenė Spausdinimui

Jean Baudrillard

Vartotojų visuomenė

2010 / 9786094270253 / 260 psl. / minkštais viršeliais, 14 x 20cm / iš prancūzų kalbos vertė Neringa Abrutytė, specialusis redaktorius VIktoras Bachmetjevas / Dizainas: Marija Mlinkauskaitė

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.63/5 (Balsai: 8)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Garsaus prancūzų sociologo ir filosofo Jeano Baudrillardo „Vartotojų visuomenė: mitai ir struktūros“, pasirodė XX a. aštuntajame dešimtmetyje. Knyga, užčiuopusi „vartojimo visuomenės“ pamatines problemas išsivysčiusiose Europos šalyse, pateikia kritinę tokios visuomenės analizę. Kaip ir Michelis Foucault ar Rolandas Barthesas, Jeanas Baudrillardas yra vienas įtakingiausių postmodernizmo teoretikų. Vartojimo vaidmenį Vakarų visuomenėse Baudrillardas apibūdina kaip struktūrinį visuomeninių santykių elementą. Tuomet vartojimas kiekvienam individui yra ne tiek būdas patenkinti savo poreikius, kiek poreikis išsiskirti, išreikšti arba susikurti savo statusą visuomenėje (parodomasis vartojimas).

Knygoje filosofas analizuoja įvairias blogio apraiškas ir pastebi, kad kartu su pramoniniu vystymusi atsiradusios ekonominės išlaidos, neva skirtos įvairių blogio (pvz., kai ekonomika aptarnauja karo pramonę) formų likvidavimui, taipogi priskaičiuojamos kaip ekonomikos augimo rodiklis. Autorius šaiposi iš nacionalinio vidaus produkto (NVP) mito, į mąstymo erdvę iškelia „realybės išnykimo“ sąvoką, masinės gamybos utopiją. Realybę pakeičia ženklas, kuris jo interpretacijose įgyja skirtingus aspektus, bet kuriuo atveju, jis – vartojimo objektas, objektas-ženklas. Ženklinis vartojimas apima visas gyvenimo sritis: darbą, laisvalaikį, kultūrą, socialinę sferą, gamtą. Į lietuvių k. išversta tik viena J.Baudrillardo knyga („Simuliakrai ir simuliacija“, knygą prieš keletą metų išleido „Baltos lankos“). „Vartojimo visuomenė“, kaip ir kitos Baudrillardo knygos, įtaigiai atskleidžia postindustrinės šiuolaikinės visuomenės mechanizmus bei nuolat atsinaujinančius sociokultūrinius procesus.

Nuomonės

o tai kur galima nusipirkti sita knyga ?
Kadangi jau metus anonsuojate, būtų įdomu pagaliau sužinoti, kada gi išleisite knygą. Ar tikėtis pavasarį, ar anksčiau vasaros nesulauksime? ar gal rudens?
Gal leidykla konkreciau galetu nurodyti kada sita Baudrillardo knyga bus isleista. Ar pasirodys artimiausiu metu? Ar tik metu pabaigoje, o gal siuo kriziniu laikotarpiu isvis nesiruoset jos isleisti? Taip pat butu idomu suzinoti del jusu anonsuojamos Limonovo knygos "Nevykelio dienorastis" likimo.
Taip, su sitais anonsais jus truputi nervinat, na cia sakau be pykcio :), bet reiktu konkretumo arba isvis neanonsuot, nes pasijauti kaip suniukas, kuriam parodo rukytos desros ir tada metus ar daugiau neduoda. Jau markuzes, orvelo knygu nesulaukiu neaisku kiek laiko, o stai dar vienas gardumelis, bet smarkiai abejoju, kad ji pasirodys greitu metu, tiesiog noretusi mazdaug tikslios datos, nes to kas geriausia, kazkaip tenka laukti labai ilgai. Patikekit, tokias knygas tikrai yra kas pirktu, tiesiog daugiau drasos leidziant :)
Knygą planuojame išleisti lapkričio-gruodžio mėnesiais, jei neįvyks kokių nors nemalonių netikėtumų.

Anonsai yra gėris, juk knygos jau yra išleistos ne lietuvių kalba, jos yra pasiekiamos nusipirkti ir perskaityti :) !
Anonsai padeda susiorientuoti ir nelaukti ;), pirkti ir skaityti originalo ( ar kt., ne lietuvių ) kalba :D !
Tegyvuoja anonsai :) !