kitos knygos / Knygos / Mes vakar buvom saloje Spausdinimui

Aleksandra Fomina

Mes vakar buvom saloje

romanas / 2011 / 978-609-427-030-7 / 400 psl. / minkštais viršeliais / Dizainas: Marija Mlinkauskaitė

  • Rezultatas: 4/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.12/5 (Balsai: 17)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Aleksandra Fomina – 1980 m. Kaune gimusi rašytoja, 2004 m. išleidusi veržlų ir grakštų debiutinį apsakymų rinkinį „Nepaprastoji padėtis“, – pirmojo šio amžiaus dešimtmečio pabaigą pasitiko stebėtinai dideliu romanu „Mes vakar buvom saloje“, kurį kritikai jau spėjo pakrikštyti XXI a. prarastosios kartos epu. Pagrindinė romano herojė Ūla – dvidešimtmetė pasaulio pilietė iš Rytų Europos, subrendusi radikalių socialinių pokyčių bei vertybių virsmo laikotarpiu, – palieka konservatyvųjį posovietinį Kauną ir persikelia į laisve bei įvairove trykštantį naująjį babiloną – Londoną. Romanas žymi visos Rytų Europos jaunimo kartos, subrendusios amžių sandūroje, pakilimą ir krytį. Tai dar vienos prarastosios kartos – išsilaisvinusios iš iliuzijų, bet nusivylusios (pranc. – désenchantée) „N“ kartos – manifestas.

Nuomonės

Pagal virseli sprendziau, kad bus nereali knyga, deja.... Nieko panasaus, pirmi 100 psl tai aplamai eilines peles kasdienybes detales. Butu uzteke ir 5 puslapiu tam visam. Prisiverstinai skaitau sita knyga jau pora menesiu, nors per ta laika jau spejau perskaitytas kruvele kitu knygu. Bet tesiu toliau. Nuo 150 psl vaizdas kiek idomesnis, gal po 50 psl bus dar idomiau? :D
Dar ne vienos tokiso prastos knygos virselis nebuvo toks geras!
Bet tos detalės kokios iškalbingos! ši - ne iš tų knygų, kurią galima praryti, turi kramtyti lėtai ir mėgautis. Siužetas šiuo atveju ne toks svarbus, esmė - svarstymai, pamąstymai, jausmai ir stilius. Prisipažinsiu, aš esu rijikė, todėl ir šitą knygą stvėrus pradėjau ryti ir man kąsniai strigo gerklėj, kol supratau, kad ją reikia skaityti lėtai ir su gana įtemptais smegenukais :)