kitos knygos / Knygos / Kultūros antpuolis: utopinės srovės nuo letrizmo iki „Klasių kovos” Spausdinimui

Stewart Home

Kultūros antpuolis: utopinės srovės nuo letrizmo iki „Klasių kovos”

2009 / 9789955640967 / 184 psl. / minkštais viršeliais / Iš anglų kalbos vertė Redas Diržys / Dizainas: Marija & Ramūnas

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 5/5 (Balsai: 4)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

 „Kultūros antpuolis“ – pirmoji autoriaus knyga, kurią jis parašė būdamas 25 metų. Tai andergraundinio meno istorija, kurioje iš asmeninės perspektyvos dėstomos pagrindinės šiuolaikinių radikaliųjų meninių ir politinių judėjimų idėjos, jų ištakos ir raida. Ši knyga pateikė iki tol dar nenagrinėtą ir absoliučiai kontrkultūrinį požiūrį į dada ir siurrealistų tradicijomis grįstą radikaliąją neoficialiąją kultūrą, jos propaguotojų politines pažiūras ir ambicijas. Tiesa, vėliau atsirado daugybė tekstų, apžvalgų, recenzijų ir kitokių rašliavų apie faktiškai visus S. Home‘o paminėtus judėjimus ir pavienius aktyvistus siekiant bet kuria kaina juos rekuperuoti į „rimtosios kultūros“ diskursą. Glumina, kad jauno autoriaus surinkta medžiaga pateikė unikalų ir gerai argumentuotą požiūrį į šio pobūdžio reiškinius – knyga išlieka vis tokia pat aktuali, kaip ir tada, kai buvo parašyta. Pasak S. Home‘o šios knygos publikavimai Lenkijoje, o ypatingai Brazilijoje paskatino kontrkultūrinių judėjimų suaktyvėjimą. Nuoširdžiai to tikimės ir Lietuvoje. O ko iš to tikisi pats S. Home‘as? Paskaitykite:

Kultūros antpuolis" nėra knyga, kurią reiktų pasyviai kontempliuoti. Ne, ji skirta naudojimui, jos turinys gali būti permontuotas ir naujai surikiuotas visiškai kitokiomis formomis ir kombinacijomis.[...] Kultūrinės ir politinės problemos niekada nebūna išspręstos vienąkart visiems laikams - revoliucinis procesas turi vykti nuolat. Šios knygos tikslas - apžvelgti praeityje įvykusius kapitalistinės kultūros antpuolius ir surasti galimybę pratęsti šį procesą."

Nuomonės

sveiki,
kur galima isigyti sia knyga? vilniuje knygynuose matyt neteko
Knygos pristatyme

2009 09 04, penktadienis, 18:00 val., Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Vilniaus g. 41. Redas Diržys. Kurkime ne meną, o gyvenimą! (Stewarto Home’o knygos „Kultūros antpuolis: utopinės srovės nuo letrizmo iki „Klasių kovos“ pristatymas)