Oliver Sacks

Haliucinacijos

2015 / 9786094271809 / 342 psl. / kietas viršeliais / iš anglų k. vertė Austėja Banytė / dizainas: Aurimas Lažinskas, Lina Sasnauskaitė

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.36/5 (Balsai: 11)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Kas yra haliucinacijos? Dažnai manoma, kad haliucinacijas patiria tik narkomanai arba bepročiai, nors tai visiškai įprasta ir dažnai pasitaikanti žmogaus būsena. Pojūčiai ima kvailioti ne tik nuo narkotinių medžiagų ar psichikos sutrikimų, bet ir dėl karščiavimo, vaistinių preparatų, pervargimo, sužeidimų  ir net nuo sielvarto. Haliucinacijomis aiškinami šventųjų regėjimai ir mitologiniai įvaizdžiai.

Žymaus britų neurologo Oliverio Sackso knyga mus perkelia į slėpiningą haliucinacijų pasaulį. Šio fenomeno prigimtį jis aiškinasi remdamasis ne tik naujausiais mokslo tyrimais, bet ir konkrečiomis pacientų ligos istorijomis bei literatūriniais pavyzdžiais – nuo F. Dostojevskio „Demonų“ iki L. Carrollo „Alisos stebuklų šalyje“.

„Haliucinacijas“ galima skaityti kaip nuotykių romaną arba kelionių apybraižą, tačiau čia keliaujama ne po tolimus kraštus, o po neištyrinėtą smegenų teritoriją. Ši kelionė atveria keistus peizažus, kurie stebina kur kas labiau, nei gali numanyti sveikas žmogaus protas. Knygoje autorius dalijasi ir savo jaunystės psichodelinėmis patirtimis.

„Tirdamas sujauktus protus, autorius pateikia genialių įžvalgų apie mūsų sąmonės paslaptis.“ (Guardian)

„Garsiausias pasaulio neurologas ir iškalbos meistras, įgalinantis mus kitaip pažvelgti į žmogaus proto fenomenus.“ (Observer)

Nuomonės