kitos knygos / Knygos / Dienos Paryžiuje ir Londone. Antrasis leidimas Spausdinimui

George Orwell

Dienos Paryžiuje ir Londone. Antrasis leidimas

Atsiminimai / 2021 m. / ISBN 978-609-427-463-3 / 232 psl. / Minkšti viršeliai su atvartais / Iš anglų kalbos vertė Arvydas Sabonis / Dizaineris Kazimieras Dainovskis / Maketą sukūrė Daumantas Každailis ir Ieva Každailienė / Maketą atnaujino Petras Babušis /

  • Rezultatas: 2/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 2.17/5 (Balsai: 47)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

George Orwell – geriausiai pažįstamas kaip antiutopijos „1984“ ir politinės satyros „Gyvulių ūkis“ autorius. Šioje pusiau autobiografinėje apysakoje jis dokumentuoja savo bastūniškas dienas Londone ir gyvenimą Paryžiuje. Sąmoningai nusprendęs išbandyti žemiausios socialinės klasės atstovo kasdienybę, dvidešimt penkerių Orwellas dirba prastai apmokamus darbus viešbučiuose ir užkandinėse, skurdžiai maitindamasis, o miega nakvynės namuose ant grindų.

Kovotojas prieš socialinę neteisybę ir žmogaus pažeminimą dienas leidžia su tokiais pat klajokliais kaip ir jis pats. Tarp jų – šaligatvių dailininkas Bozo, vardijantis žvaigždynus nakties danguje, ir padavėjas – buvęs Rusijos armijos kapitonas Boris, kuris neišsižada praeities, bet dabar svajoja atidaryti savo restoraną.

Autorius praveria niūraus pasaulio duris, bet aprašo jį su humoru. Empatiškai pasakodamas apie skurdą rašytojas pastebi, kad būtent svajonės gyvenimo klajokliams neleidžia nuslysti į liūdesio bedugnę.

Nuomonės