kitos knygos / Knygos / Žmogus aukštoje pilyje Spausdinimui

Philip K. Dick

Žmogus aukštoje pilyje

Mokslinė fantastika / 2021 m. / ISBN 978-609-427-483-1 / 304 psl. / Kieti viršeliai / Iš anglų kalbos vertė Aušra Stanaitytė-Karsokienė / Redagavo Lolita Petrašiūnaitė / Dizainerė Lina Sasnauskaitė / Kūrinį specialiai šios knygos viršeliui sukūrė dailininkė Lena Klyukina / Maketavo Sigrida Juozapaitytė /

  • Rezultatas: 4/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.2/5 (Balsai: 10)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

„Žmogus aukštoje pilyje“ – alternatyviosios istorijos klasika. Tai romanas, įvertintas Hugo premija – pagrindiniu fantastinės literatūros apdovanojimu. Knygoje sukurta netikėta Antrojo pasaulinio karo baigties vizija primena šiurpų, bet žmonijos protą iš miego žadinantį sapną.

 

1962-ieji, Antrąjį pasaulinį karą laimėjo Vokietija ir jos sąjungininkė Japonija. Šalys nugalėtojos pasidalina Ameriką ir įveda rasistinį režimą. Saujelė likusių gyvų žydų dangstosi fiktyviais vardais, o Reicho kontržvalgybos kapitonas, apsimetęs švedų verslininku, atvyksta į japonų valdomą San Fransiską įspėti sąjungininkų dėl ruošiamo branduolinio smūgio. Tuo tarpu miestiečiai kliaujasi burtais iš „Permainų knygos“ nerimaudami dėl ateities. Šiame kafkiškame pasaulyje atsiranda dar ir žmogus, prisistatantis kaip Aukštos Pilies – įtvirtintos būstinės kalnuose – gyventojas, kuris sukuria fantastinį romaną apie tai, kaip Vokietija pralaimėjo karą. Tik ar jam pavyks perrašyti istoriją pakreipus įvykius kita linkme?

 

Philipas K. Dickas (1928–1982) – pirmasis mokslinės fantastikos autorius, kurio kūryba įtraukta į prestižinę klasikos seriją „Amerikos biblioteka“ (Library of America). Daugelis jo romanų ekranizuoti, pagal knygą „Žmogus aukštoje pilyje“ sukurtas serialas. 

Nuomonės