kitos knygos / Knygos / Tavo žmogus. Leonardo Coheno gyvenimas Spausdinimui

Sylvie Simmons

Tavo žmogus. Leonardo Coheno gyvenimas

Biografija / 2021 m. / ISBN 978-609-427-501-2 / 520 psl. / Kieti viršeliai / Iš anglų kalbos vertė Saulius Tomas Kondrotas / Redaktorės Lolita Petrašiūnaitė ir Jurgita Radzevičiūtė / Korektorės Aistė Papirtytė ir Virginija Rudytė / Dizainerė Lina Sasnauskaitė, viršelio nuotraukos aut. David Boswell / Maketavo Sigrida Juozapaitytė /

  • Rezultatas: 3.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 3.71/5 (Balsai: 7)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Iš litvakų dvasininkų šeimos kilęs dainų autorius ir atlikėjas Leonardas Cohenas pasaulio muzikos scenoje užima ypatingą vietą. Šioje knygoje jautriai ir įžvalgiai pasakojama apie žmogų, sukūrusį tokias nepamirštamas dainas kaip „I’m Your Man“, „Hallelujah“, „Dance Me to the End of Love“ ir daug kitų nemarių baladžių. Muzikos pasaulio metraštininkė Sylvie Simmons tyrinėja ryškų Coheno gyvenimą ir bando įminti jo genialumo mįslę. Fridos Kahlo biografijos ir Patti Smith memuarų skaitytojus įkvėps šis muzikinės ikonos portretas.

 

Leonardas Cohenas – didis poetas, dainius, padaręs ypatingą įtaką dainos žanrui. Imtis Coheno biografijos, jo begalinių meilės istorijų, jo dvasinių ieškojimų, – vadinasi, aiškinti mitą, bandyti perprasti burtininką, genialų fokusininką ar hipnotizuotoją. Hipnozė – dažnas žodis Simmons knygoje. Cohenas hipnotizavo aplinkinius, o jo dainos tebehipnotizuoja klausytojus.

Domantas Razauskas, dainų autorius, muzikos apžvalgininkas

 

Leonardas Cohenas man pirmiausiai yra balsas – aksominis, inteligentiškas, svaiginantis lyg geras subrendęs vynas.  Šiuo balsu Cohenas pasakoja apie gyvenimą, apie meilę, apie save.

Kostas Smoriginas

 

Jūsų rankose esanti knyga, parašyta muzikinės žurnalistikos didmeistrės Sylvie Simmons, yra vienas geriausių būdų pažinti įstabaus kūrėjo istoriją. Perskaičius ją, prikimęs Coheno balsas ir jo dainas persmelkusi gyvenimo filosofija pasirodys dar artimesni.

Ramunas Zilnys, muzikos apžvalgininkas

Nuomonės

Sveiki, šiuo metu skaitau šią knygą, esu Coheno gerbėja. Noriu pranešti, kad aptikau klaidą. Pasakojant apie Coheno ir Janis Joplin santykius vartojamas žodis "kunilingas", kai turėtų būti "felacija". :) Originale nežiūrėjau, galbūt klaida ten. Ačiū už dėmesį. :)