kitos knygos / Knygos / Pašėlę detektyvai Spausdinimui

Roberto Bolaño

Pašėlę detektyvai

Romanas / 2013 / 978-609-427-097-0 / 522 psl. / kietais viršeliais / Iš ispanų kalbos vertė Alma Naujokaitienė / Dizainas: Aurimas Lažinskas ir Lina Sasnauskaitė

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.78/5 (Balsai: 50)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Sekso, poezijos ir revoliucijos kupinas nuotykių romanas „Pašėlę detektyvai“ (Los Detectives Salvajes, 1998) Čilės rašytojui Robertui Bolano nutiesė kelią į literatūrinę šlovę ir padarė jį, ko gero, madingiausiu Lotynų Amerikos autoriumi Vakarų Europoje. Už prozos kokybę ir novatorišką pasakojimą knyga apdovanota Herralde ir tarptautine Romulo Gallegoso premija, dažnai vadinama Lotynų Amerikos literatūros Nobelio premija.

Du Meksikos poetai avangardistai – Arturas Belanas (autoriaus alter ego) ir Ulisas Lima – leidžiasi į kelionę ieškoti po revoliucijos dingusios meksikietės rašytojos Sezarėjos Tinachero. Jų klajonės, užtrukusios net dvidešimt metų, nusidriekia per Meksiką, Izraelį, Paryžių, Barseloną, Los Andželą, San Franciską ir virsta tikra istorine epopėja, įtaigiai parodančia revoliucingų XX a. 8-ojo dešimtmečio Lotynų Amerikos jaunimo idealų gimtį ir žūtį.

Šio milžiniško romano istorija pasakojama pirmuoju asmeniu, tačiau net 52 veikėjų lūpomis. Postmodernistiniu užmoju išplaudamas ribas tarp literatūros ir biografijos, tarp kūrybos ir gyvenimo, tarp fikcijos ir realybės, R. Bolano sukūrė etaloninį XXI a. romaną, įkvėpsiantį dar daug skaitytojų ir rašytojų kartų.

Nuomonės

Labai laukiame.
Skaitau. Senokai bebuvau patyręs jausmą, kai skaityti norisi kuo lėčiau, kad ištęsti malonumą. Tesu įveikęs gal trečdalį, bet su kiekvienu puslapiu viskas eina tik geryn... Labai rekomenduoju.
visapusiskai nuostabi knyga,
puikiai ishpaishyti charakteriai ir bohemiska 70-80 desimtmeciu meksika


senokai nebuvau aptikes knygos sukeliancios tiek pagalvojimu apie pati autoriu

labai lauksiu 2666

įdomi kompoziciškai knyga. tarsi paradokumentika. bet perkrauta tais " liudijimais".