kitos knygos / Knygos / Numatoma išleisti / Penktasis sezonas. Suluošinta žemė, 1 knyga Spausdinimui

Nora Keita Jemisin

Penktasis sezonas. Suluošinta žemė, 1 knyga

Mokslinė fantastika / 2024 m. / ISBN 978-609-427-625-5 / Kietas viršelis / Iš anglų kalbos vertė Vytautas Grenda / Redaktorė Asta Bučienė / Korektorė Simona Osipovaitė / Maketuotoja Marija Mlinkauskaitė / Orig. pavadinimas „The Fifth Season. The Broken Earth: Book 1“ / Autorės nuotrauka © Laura Hanifin /

  • Rezultatas: 0/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 0/5 (Balsai: 0)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Tokia yra pasaulio pabaiga. Ir vėl.

Per vieną dieną įvyksta trys baisūs dalykai. Esuna, mažame miestelyje įprastą gyvenimą gyvenanti moteris, parėjusi namo sužino, kad vyras žvėriškai nužudė jų sūnų ir pagrobė dukterį. Tuo metu žlunga visą pasaulį aprėpianti imperija – galingoji Sanzė, tūkstantį metų kūrusi naujoves, kurios buvo civilizacijos pagrindas. Mat, kerštaujant vienam pamišėliui, žūva dauguma jos piliečių. O blogiausia, kad per patį Ramybe vadinamo milžiniško žemyno vidurį iki pat žemės gelmių atsiveria didžiulis raudonuojantis plyšys. Iš jo ima veržtis tiek pelenų, kad dangus aptemsta daugeliui metų. Arba šimtmečių.

Dabar Esuna, vydamasi tai, kas liko iš jos šeimos, turės leistis į kelionę per mirtinai pavojingą mirštančią žemę. Užtemus saulei, stingant švaraus vandens ir dirbamos žemės, neturint daug atsargų, visoje Ramybėje įsisiautės karas: daugelio tautų kova ne dėl galios ar teritorijų, o tiesiog dėl pagrindinių išteklių, būtinų norint išgyventi ilgą tamsią naktį. Ar aplinkinis pasaulis žlugs, Esunai nerūpi. Jei reikės, ji sugriaus jį pati, kad išgelbėtų dukterį. 

 

N. K. Jemisin gyvena ir kuria Niujorke, Brukline. 2018 metais tapo pirmąja rašytoja, tris kartus iš eilės laimėjusia „Hugo“ apdovanojimą už geriausią romaną. Taip pat yra laimėjusi vieną „Nebula“ ir du „Locus“ apdovanojimus, gavusi MacArthurų programos „Genius“ stipendiją.

„Maginės fantastikos romanai dažnai siūlo kažkiek atitrūkti nuo tikrovės: skaitytojams, kuriems verta nuo ko nors atitrūkti, tai visai neblogai. Tačiau, deja, labai dažnai atotrūkis įgyvendinamas kuriant įsivaizduojamą pasaulį, kuris, užuot pasiūlęs sprendimų, sudėtingesnes mūsų problemas tik pašalina... Jemisin kūryboje prigimtis nėra nei nepakeičiama, nei neišvengiama. „Penktajame sezone“ skaitytojams siūloma įsivaizduoti žemę, ardomą tiek tiesiogine, tiek metaforine prasme, ir siūloma visapusiškesnės, esmingesnės išeities galimybė.“ –  „The New York Times“

Nuomonės