Dan Simmons

Hiperionas

Mokslinė fantastika / 2024 m. / ISBN 978-609-427-621-7 / Kieti viršeliai / Iš anglų kalbos vertė Anita Kapočiūtė / Redaktorė Jurgita Radzevičiūtė / Dizainerė Lina Sasnauskaitė / Orig. pavadinimas „Hyperion“ / Autoriaus nuotrauka © Cliff Grassmick /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 5/5 (Balsai: 5)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Šia knyga tarytum iš naujo kuriamas kosminės operos žanras.

29–as amžius, Žmonijos Hegemonijos visatai iškilęs pavojus. Tvyro karingųjų Benamių įsiveržimo grėsmė, neaiškūs atsimetėlės DI Technošerdies kėslai tik dar labiau priartina pavojų.

Visai galaktikai įklimpus į karą ir atsidūrus ant katastrofos slenksčio, septyni piligrimai išsiruošia į paskutinę piligriminę kelionę – į legendinius Laiko Kapus Hiperione, ten, kur įsikūręs Šraikas – mirtį nešantis padaras, pusiau dievas, pusiau žudymo mašina, o jo galių nevaržo laiko ar erdvės ribojimai. Piligrimai tvirtai pasiryžę, jei reiktų, paaukoti gyvybes, bet trūks plyš atskleisti pačios visatos paslaptis.

1990–aisiais knyga pelnė „Hugo“ apdovanojimą už geriausią romaną, taip pat 1990–aisiais – „Locus“ apdovanojimą už geriausią mokslinės fantastikos romaną. Buvo nominuota 1991–ųjų BSFA (Britų Mokslinės Fantastikos Asociacija – British Science Fiction Association) apdovanojimui už geriausią romaną. Drauge su tęsiniu „Hiperiono žlugimas“ 1992–aisiais nominuota Arthuro C. Clarke‘o apdovanojimui.

Dan Simmons (g. 1948) – amerikiečių mokslinės fantastikos ir siaubo romanų rašytojas. Be kitų jo darbų paminėtini „Hiperiono giesmės“ ir „Ilium“ / „Olympos“ ciklai, aprėpiantys mokslinės fantastikos, siaubo ir maginės fantastikos žanrus, kartais viename romane. Simmonso žanrus suliejantis romanas „Kali giesmė“ (Song of Kali) (1985) pelnė Pasaulio maginės fantastikos apdovanojimą (World Fantasy Award). Taip pat jis rašo detektyvus ir trilerius, kai kuriuose veikia tas pats personažas Džo Kurcas.

Nuomonės

Vienas geriausių visų laikų mokslinės fantastikos romanų - pagaliau lietuviškai. Ačiū.