kitos knygos / Knygos / Kovos lauko išplėtimas Spausdinimui

Michel Houellebecq

Kovos lauko išplėtimas

2016 m. / ISBN 978-609-427-247-9 (spausdinta knyga), ISBN 978-609-427-289-9 (el. knyga) / 180 psl. / minkštais viršeliais / iš prancūzų kalbos vertė Dainius Gintalas / Dizainas: Lina Vilniškytė

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.6/5 (Balsai: 15)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Michelis Houellebecqas – neginčijamai žymiausias šiuolaikinis prancūzų rašytojas. Jo knygos apdovanojamos prestižiniais prizais arba smerkiamos dėl kontroversiškų idėjų.

Trisdešimtmetis programuotojas Rafaelis Tiseranas turi viską, ko reikia laimei: puikų butą, gerai apmokamą darbą, įdomių draugų... Tačiau jau dvejus metus gyvena be  sekso. Kankinamas abejonių dėl savo socialinio statuso jis panyra į depresiją, kurios nebepajėgia užglaistyti beprasmiški kasdienybės ritualai.

Kodėl vieniems gyvenant aistringą seksualinį gyvenimą kiti priversti tenkintis masturbacija vienatvėje? Autorius Rafaelio nelaimės priežasčių siūlo ieškoti... rinkos dėsniuose. Juk pagal laisvosios rinkos principus veikiančioje visuomenėje žmonės varžosi ne tik dėl vietos darbo rinkoje, bet ir dėl vietos lovoje. O meilė šioje kovoje išnyksta. „Seksualinis liberalizmas – tai bandymas išplėsti kovos lauką“, – niūriai suvokia pagrindinis veikėjas.

„Kovos lauko išplėtimas“ (1994) – pirmasis M. Houellebecqo romanas, apdovanotas Prix de Flore už geriausią debiutą ir išpopuliarinęs rašytoją Europoje. Šiame romane autorius įvardijo pagrindinę XX–XXI a. socialinės katastrofos priežastį – individualizmą. Tai pamatinis žymiausio šiuolaikinio Prancūzijos rašytojo kūrinys, kurio idėjos vėliau išplėtotos „Elementariosiose dalelėse“ (1998), „Platformoje“ (2001), „Žemėlapyje ir teritorijoje“ (kitos knygos, 2013), „Pasidavime“ (kitos knygos, 2015).

Nuomonės