kitos knygos / Knygos / Kas, jeigu? Rimti moksliniai atsakymai į absurdiškus hipotetinius klausimus Spausdinimui

Randall Munroe

Kas, jeigu? Rimti moksliniai atsakymai į absurdiškus hipotetinius klausimus

Negrožinė / 2021 m. / ISBN 978-609-427-458-9 / 320 psl. / Minkštais viršeliais su atvartais / Iš anglų kalbos vertė Beatričė Raščiūtė ir Vilma Kacerauskienė / Redaktorė Asta Bučienė / Konsultantas dr. Kastytis Zubovas / Viršelį adaptavo Marija Mlinkauskaitė / Maketavo Eglė Jurkūnaitė / Maketo korektūros: Violeta Kundrotienė ir Simona Osipovaitė / Dizainerė Christina Gleason /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.89/5 (Balsai: 9)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Ši knyga linksma, intelektuali ir beprotiška. Amerikietis fizikas ir komiksų svetainės xkcd kūrėjas Randallas Munroe paprastai ir šmaikščiai aiškina sudėtingas mokslo problemas, atsakymus iliustruodamas juokingais piešiniais. „Kas, jeigu“ yra žinių puota tiems ir toms, kam patinka nuodugniai apsvarstyti hipotetines situacijas. Atsakydamas į neįtikėtinus ir kartais beveik absurdiškus savo skaitytojų klausimus autorius aiškina fizikos dėsnius, chemijos tiesas ir kviečia pasižiūrėti į gyvenimą finiziame pasaulyje visai naujai. Temos, kurias jis tyrinėja, svyruoja nuo išties keistų iki absoliučiai pasibaisėtinų ir netgi siaubingų, bet taip dar įdomiau.

------                                           

Kas, jeigu kažkur pasaulyje gyvena kiekvienam iš mūsų atsitiktinai skirta viena artima siela?

Kas, jeigu išsimaudyčiau panaudoto branduolinio kuro baseine?

Kas, jeigu visi žmonės Žemėje atsistotų kuo arčiau vienas kito, pašoktų į orą ir nusileistų tuo pačiu metu?

Kas, jeigu susprogdintume atominę bombą uragano akyje?

Kas, jeigu žaibas trenktų į ore skriejančią kulką?

Kas, jeigu visi kuriuo nors metu pasaulyje trenkiantys žaibai tuo pačiu metu trenktų į vieną vietą?

Kas, jeigu...

------

Randallas Munroe yra milijonų žmonių lankomo komiksų internetinio puslapio xkcd ir mokslinių klausimų ir atsakymų tinklaraščio „Kas jeigu“ (What if) autorius. Buvęs NASA robotikos specialistas nuo 2006 metų išėjo iš darbo ir ėmė visą dieną piešti komiksus, o tam, kad išgyventų, pardavinėjo marškinėlius, plakatus ir atvirukus su savo piešiniais ir savo knygas. Randallui patinka vakarienės žvakių šviesoje ir ilgi pasivaikščiojimai paplūdimyje. Labai ilgi pasivaikščiojimai. Daug žmonių sako, kad mėgsta ilgai vaikštinėti paplūdimyje, bet vos po valandos ar dviejų jau krinta iš nuovargio. Pasiimkite palapinę. Autorius gyvena Masačusetse. 

Nuomonės