kitos knygos / Knygos / Kalėjimo, kriminalinio ir narkomanų žargono žodynas. Antras pataisytas ir papildytas leidimas Spausdinimui

Robertas Kudirka

Kalėjimo, kriminalinio ir narkomanų žargono žodynas. Antras pataisytas ir papildytas leidimas

žodynas / 2014 / 978-609-427-140-3 / 296 psl. / Kietais viršeliais / dizainas: Aurimas&Lina

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.69/5 (Balsai: 26)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Vilniaus universiteto dėstytojas doc. dr. Robertas Kudirka jau beveik 10 metų tyrinėja į pragaištingą nusikaltimo-narkotikų-kalėjimo trikampį patekusių žmonių kalbėseną. Rinkdamas medžiagą „Kalėjimo, kriminalinio ir narkomanų žargono žodynui“ daug laiko praleido kalinių, vagių, narkomanų ir narkotikų platintojų draugijoje.

Medžiaga rinkta 2004–2010 m. daugiausia iš sakytinės kalbos, tiesiogiai bendraujant su nuteistaisiais, kalėjimo ir pataisos namų prižiūrėtojais, narkomanais, kišenvagiais ir žmonėmis iš kriminalinio pasaulio. Dalis kalėjimo žargono buvo tikslinama susirašinėjant laiškais su nuteistaisiais iš Pravieniškių pataisos namų ir Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo.

Žodyną sudaro kalėjimo, kriminalinio (kišenvagių ir kt.) ir narkomanų žargono žodžiai bei frazeologizmai. Jame aprašyta daugiau kaip 1 200 žodžių ir 250 frazeologizmų. Žodynas skirtas lingvistams, vertėjams, lietuvių leksikologiją studijuojantiems studentams ir visiems, besidomintiems slengu, socialine dialektologija, subkultūrų kalba ir pan.

Nuomonės