kitos knygos / Knygos / Įrašas visiems laikams Spausdinimui

Edward Snowden

Įrašas visiems laikams

Autobiografija / 2020 m. / ISBN 978-609-427-466-4 (spausdinta knyga), ISBN 978-609-427-474-9 (el. knyga) / 360 psl. / Kieti viršeliai / Iš anglų kalbos vertė Saulius Tomas Kondrotas / Redaktorės Birutė Nenėnienė, Goda Grigolytė-Lučiūnienė ir Jurgita Radzevičiūtė / Dėl informacinių technologijų terminų konsultavo prof. Valentina Dagienė ir Marija Deveikytė / Maketavo Sigrida Juozapaitytė / Viršelį adaptavo Petras Babušis /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.79/5 (Balsai: 24)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Edwardas Snowdenas (gim. 1983) anksti perprato kibernetinio saugumo spragas. Dirbdamas CŽV ir priartėjęs prie didžiausių valstybės paslapčių jis išviešino JAV vyriausybės sukurtą masinio stebėjimo sistemą, prie kurios radimosi iš pradžių prisidėjo ir pats. Dėl šio poelgio E. Snowdenas iki šiol yra priverstas slapstytis Rusijoje.

Knygoje jis pirmą kartą atvirai pasakoja apie JAV kariuomenės užkulisius, apie tai, kaip internetas iš laisvos erdvės tapo kontrolės įrankiu, ir apie asmeninio apsisprendimo dramą dėl visuomenės laisvės pagarsinti valstybės paslaptis. Jis atskleidžia, kaip mes įžengėme į naują epochą, kurioje nebėra teisės į privatumą. Už nuopelnus visuomenei E. Snowdenas gavo Tarptautinės žmogaus teisių lygos Carlo von Ossietzky medalį ir daug kitų apdovanojimų.

Nuomonės