kitos knygos / Knygos / Edžio Belgelio pabaiga Spausdinimui

Édouard Louis

Edžio Belgelio pabaiga

Romanas / 2023 m. / ISBN 978-609-427-552-4 / 184 psl. / Kieti viršeliai / Iš prancūzų kalbos vertė Paulius Stasiūnas / Redaktorė Asta Bučienė / Korektorė Simona Osipovaitė / Dizainerė Lina Sasnauskaitė / Maketuotoja Marija Mlinkauskaitė /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.89/5 (Balsai: 9)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

„Šiandien aš būsiu kietas.“

 

Edis Belgelis visa širdimi trokšta įtikti šeimai ir kaimynams. Jis gyvena skurdžiame kaime šiaurės Prancūzijoje, kur iš kartos į kartą perduodamos nuostatos, kad vyrai privalo būti stiprūs, alkoholis – vaistas nuo visų ligų, konfliktai sprendžiami kumščiais, o pasiturintys ir labiau išsilavinę siekia tik pakenkti. Tačiau Edis kitoks – kelia nepatogius klausimus, yra smalsus, jautrus ir tai tampa jo prakeiksmu. 

Vos pasirodęs Prancūzijoje autobiografinis Édouardo Louis (gim. 1992) debiutas sukėlė diskusijų bangą apie socialinę nelygybę, smurtą ir alkoholizmą, seksualinę tapatybę. Autorius atkreipė dėmesį į daugybės paprastų prancūzų realybę ir taip gerokai šokiravo elitą, ilgą laiką ignoravusį visuomenės skaudulius. Į daugiau nei trisdešimt kalbų išverstas romanas – tai nepagražintos tikrovės atspindys, universalus vaikystės ir paauglystės paveikslas ieškant savojo „aš“.

 

 

Knygos leidimą remia Prancūzų institutas Lietuvoje (O. Milašiaus programa knygų leidybai remti)

Nuomonės