kitos knygos / Knygos / Džentelmenas Džonis Ramenskis Spausdinimui

Robert Jeffrey

Džentelmenas Džonis Ramenskis

Negrožinė / 2018 m. / ISBN 978-609-427-348-3 / 216 psl. / Kietais viršeliais / Iš anglų kalbos vertė Virgilijus Čepliejus / Redaktorė Jurgita Radzevičiūtė / Dizaineris Tadas Bujanauskas, maketavo Petras Babušis

  • Rezultatas: 3.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 3.44/5 (Balsai: 9)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Škotijoje gimęs lietuvių imigrantų sūnus Džonis Ramenskis (Johnny Ramensky, arba Jonas Ramanauskas, 1905–1972) išgarsėjo kaip seifų plėšikas ir sumanus bėglys iš griežčiausiai saugomų kalėjimų, savo įgūdžius ir žinias apie sprogmenis panaudojęs ir Antrajame pasauliniame kare. Parašiutu nuleistas už fronto linijos išsprogdindavo Rommelio, Göringo ir aukščiausios vokiečių karo vadovybės seifus, parūpindavo kovų eigą lėmusių dokumentų. Už tai apdovanotas. Drąsus kare, taikos metu laikęsis principo plėšti įmonių, o ne asmeninę nuosavybę ir vengęs smurto net prieš pareigūnus, Džonis buvo nusipelnęs tiek aukščiausių politikų ir generolų, tiek nusikaltėlių, tiek policininkų pagarbą. Apie jį Škotijoje iki šiol dainuojamos baladės. 

Tai veiksmo filmą pranokstantis pasakojimas apie žmogaus, negalėjusio tverti be pavojų, nepaprastą gyvenimą. Paremta atsiminimais ir dokumentais, iliustruota nuotraukomis, ši knyga pasakoja škotų legenda tapusio darbininkų iš Lietuvos sūnaus istoriją. 

Nuomonės