kitos knygos / Knygos / Apelsinai – ne vieninteliai vaisiai Spausdinimui

Jeanette Winterson

Apelsinai – ne vieninteliai vaisiai

Romanas / 2013 / 9786094270994 / 192 psl. / minkštais viršeliais su atvartais, 20 x 13,5 cm. / iš anglų kalbos vertė Marius Burokas, redaktorė Aira Niauronytė / dizaineriai Aurimas Lažinskas ir Lina Sanauskaitė

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.64/5 (Balsai: 36)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Jeanette Winterson 1985 metais, būdama 25-rių metų, Didžiojoje Britanijoje išleido savo pirmąjį romaną Apelsinai – ne vieninteliai vaisiai“. Jis iškart susilaukė pripažinimo ir tapo itin populiarus, autorė buvo apdovanota Whitbread prizu už geriausią debiutinį romaną.

Pagrindinės knygos veikėjos vardas toks pat kaip ir rašytojos – Jeanette. Įvaikinta evangelikų poros ji gyvena Anglijos šiaurėje. Mergaitės įtėvių gyvenimo „madas“ besąlygiškai diktuoja bažnyčia. Jie Jeanette ruošia misionierės gyvenimui, tad mergaitė įtiki esanti Dievo išrinktoji. Tačiau sulaukusi paauglystės ji ima pastebėti religinės bendruomenės, kuriai priklausanti, bei bažnyčios trūkumus. Tuo pačiu metu Jeanette įsimyli kitą mergaitę ir sukelia siaubingą skandalą religinėje bendruomenėje – jos įmotės draugai nutaria, kad merginas apsėdo velnias ir joms reikia egzorcizmo seanso.

Jeanette Winterson nelaiko savo romano lesbietiška knyga: „Aš niekados nesupratau, kodėl heteroseksuali literatūra skirta visiems, bet tai kas talpina homoseksualius išgyvenimus, – tik gėjams ir lesbietėms.“

Autorės tekstas:

http://www.anarchija.lt/teorija/15601-jeanette-winterson-produktai-yra-veiksmo-ismatos.html

Nuomonės

Labai lauksiu jos pasirodymo knygynuose!
Tai jau pasirode knygynuose ar ne? laukiam nesulaukiam
Planuojama isleisti si rudeni
Skaitau dabar, man visai gerai. Nesupratau skeptiškų atsiliepimų. Religinis fanatizmas manau pavaizduotas pakankamai tiksliai, ir, aišku, viskas iš to išplaukia.
Triskart Jeanette vardas parasytas ir dukart su klaida. Negrazu.