kitos knygos / Knygos / Andy Warholo filosofija (nuo A iki B ir atgal) Spausdinimui

Andy Warhol

Andy Warholo filosofija (nuo A iki B ir atgal)

Memuarai / 2020 m. / ISBN 978-609-427-431-2 (spausdinta knyga), ISBN 978-609-427-430-5 (el. knyga) / 248 psl. / Kieti viršeliai / Iš anglų kalbos vertė Irena Jomantienė / Redagavo Audra Kairienė / Dizaineris Jurgis Griškevičius /

  • Rezultatas: 2/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 2.09/5 (Balsai: 44)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Andy Warholas (1928–1987) – kertinė XX a. meno figūra. Jo kūrybinis palikimas – raktas ne tik į jo laikmečio meno, bet ir į šiuolaikinės kultūros supratimą.

Šioje knygoje jis atskleidžia savo paslaptis ir išlieja mintis apie meilę, seksą, maistą, grožį, šlovę, darbą, pinigus, sėkmę, draugystę, vienatvę, televiziją, Niujorką ir Ameriką. Jo įkurtoje studijoje, pavadintoje „Fabriku“, rinkdavosi įtakingiausi to meto popkultūros ir meno veikėjai. Jis dirbo su Elizabeth Taylor, buvo „Velvet Underground“ vadybininkas, dalyvavo vakarėliuose  su „The Rolling Stones“, o jo eksperimentinį kiną įkvėpė fluxus filmininkas Jonas Mekas.

Andy Warholo žodžiais byloja epocha, kurioje tebegyvename. Jos pradžiai jis suteikė formą savo darbais, neatsiejamais nuo ekscentriško požiūrio.

 

„Aš nemanau, kad žmonės miršta. Jie tiesiog nueina į universalines parduotuves.“

Andy Warhol

 

Knygos leidybą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Nuomonės