kitos knygos / Knygos / Amerikos psichopatas Spausdinimui

Bret Easton Ellis

Amerikos psichopatas

romanas / 2010 m. / ISBN 978-609-427-027-7 / 400 psl. / minkštais viršeliais / iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė / Dizainas: vario burnos

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.67/5 (Balsai: 12)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

„Amerikos psichopatas“ tapo kūriniu, labiausiai išgarsinusiu šiuolaikinį JAV rašytoją Bretą Eastoną Ellisą. Kaip ir daugelis svarbesnių literatūros kūrinių, šis romanas sukėlė ištisą kontroversijų audrą. Vieni kritikai smerkė knygą už besaikį smurto propagavimą, kiti – pakrikštijo autorių laikmečio kronikininko vardu. Romane Ellisas užfiksavo amoralią, iš vidaus irstančią visuomenę.

Romano veiksmas vyksta Manhetene (prasideda 1987 metais per melagių dieną) ir apima maždaug dvejus pasiturinčio banko darbuotojo gyvenimo metus. 26 metų Patrickas Batemanas – aukštesniosios visuomenės klasės jaunuolis, įkūnijantis devintojo dešimtmečio Manheteno japių kultūros kartą. Jis sąmonės srautu pasakoja savo kasdienio gyvenimo rutiną, nuo darbo prestižiniame banke iki pokalbių su kolegomis baruose ar naktinių šėlionių striptizo klubuose.

Ilgainiui įprastą penktadieninį savo laisvalaikį Batemanas pradeda įvairinti šiurpiomis žmogžudystėmis. Gyvenime didžiausią rūpestį jam kelia nepasitenkinimas savo išvaizda ir kanibalistinių poelgių apmąstymas. Vis dėlto pagrindinis knygos veikėjas yra ne Patrickas, o visuomenė, kurioje jis gyvena. Batemanas – tik susvetimėjusios, kenčiančios ir sužalotos visuomenės produktas.

Nuomonės

Kada, kada, KADA ji jau bus???? Arba, jei jau yra- kur ją rasti?

Kaip aš laukiu.
Jau 2011 metai, o knygos ner.
jau rodo, kad yra :) http://www.manoknyga.lt/knyga/amerikos-psichopatas.html
va cia tai super, bus nuostabus reikalas. laukiam nesulaukiam
Gabrielė Gailiūtė. Gelbėk mus nuo pikto
http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles/98641