Gytis Norvilas

Išlydžių zonos

Išlydžių zonos“ – trečiasis konceptualus jaunosios kartos poeto Gyčio Norvilo (g. 1976)  eilėraščių rinkinys, kibirkščiuojantis eksperimentiniais naujų raiškos formų ir teminių laukų išlydžiais.

Sud. Vytautas Michelkevičius ir Kęstutis Šapoka

(Ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorijos: savivaldos ir iniciatyvos Lietuvoje 1987–2011 m.

Čia pirmą kartą analizuojama dar nesena šiuolaikinio meno istorijos dalis, jos institucionalizavimas, savivaldos ir tarpdiscipliniškumo reiškiniai.

Sudarytojas Vytautas Michelkevičius

Vietos karta: atvaizdas, atmintis ir fikcija Baltijos šalyse Generation of the Place: Image, Memory and Fiction in the Baltics

... jie mąsto vaizdais, kuria fikcijas ir įvaizdina atmintį labai skirtingai, tačiau kartu ir paraleliškai. „Vietos karta“ – tai kartu ir metafora...

Marjane Satrapi

Persepolis

„Persepolyje“ mažos mergaitės Marži lūpomis pasakojama visai nevaikiška istorija. Pagrindinė  herojė stebi savo šalies pokyčius, kol pastarieji „stebi“ ją: platesnio istorinio konteksto fone Marži šeimos likimas persipina su Irano revoliucija, pranašavusia socialinį teisingumą, tačiau išvirtusia į  religinių fanatikų viešpatavimą...

Nestor Machno

Rusijos revoliucija Ukrainoje: 1917 m. kovas – 1918 m. balandis

„Mušk baltuosius, kol paraudonuos; mušk raudonuosius, kol ateis į protą“

(„Batka“ Machno)

Roberto Bolaño

Tolima žvaigždė

... Grįždamas į aerodromą parašė ketvirtą ir penktą eilutę: Mir­tis – tai meilė ir Mirtis – tai augimas. Kai pamatė aerodromą, parašė: Mirtis – tai bendrumas, bet niekas iš generolų ir genero­lienių ir generolų vaikų, ir aukštųjų vadų, civilių, dvasiškių ir kultūros veikėjų neįskaitė jo žodžių.

Aldous Huxley

Beždžionė ir esmė

1948 m. parašytoje „Beždžionėje ir esmėje“ A. Huxley mūsų pasauliui negailestingai nubreže pačią niūriausią ir baisiausią perspektyvą – globalų žmonijos krachą, kurį sukels dvi didžiausios Vakarų civilizacijos ydos: nacionalizmas ir aklas tikėjimas progresu.

Vladimir Sorokin

Trisdešimtoji Marinos meilė

Kultinio rusų rašytojo Vladimiro Sorokino romanas „Trisdešimtoji Marinos meilė” buvo parašytas 1982–1984 m., bet dienos šviesą išvydo tik 1995 metais. Knyga mus nukelia į „brandų“ sovietmetį ir pasakoja tragišką Marinos – hiperseksualios trisdešimtmetės muzikos mokytojos – meilės paieškų epopėją, kupiną nykios kasdienybės ir gaivališko sekso scenų.

David Leigh, Luke Harding

WikiLeaks. Juliano Assange‘o karas prieš slaptumą

Kas šis malonios išvaizdos jaunuolis, staiga tapęs Amerikos priešu Nr. 1? Naujasis
 alternatyviosios žiniasklaidos pranašas ar įžūlus virtualios erdvės teroristas? Į šiuos klausimus
 knygoje „WikiLeaks. Atskleidžiant Juliano Assange’o karą su slaptumu“ atsako du kairiojo britų
 dienraščio „The Guardian“ žurnalistai – Davidas Leigh’as ir Luke’as Hardingas.

Nevalstybinės politikos ir neoficialiosios kultūros žurnalas

Juodraštis Nr. 3

Trečiasis „Juodraščio“ numeris pasirodo visą pasaulį apėmusios ekonominės krizės sutemose. Tai sisteminė neoliberalaus kapitalizmo ir jam tarnaujančių valstybių krizė, tačiau jos padarinius stengiamasi perkelti ant visų mūsų pečių. Šiame žurnalo numeryje pateikti straipsniai padės suvokti globalų krizės mastą, jos priežastis ir pasekmes.