kitos knygos / Knygos / Numatoma išleisti / Imunitetas. Paslaptinga sistema, kuri saugo jūsų gyvybę Spausdinimui

Philipp Dettmer

Imunitetas. Paslaptinga sistema, kuri saugo jūsų gyvybę

2006 / psl. / Iš anglų kalbos vertė Rūta Montvilienė, redaktorė Asta Bučienė /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 5/5 (Balsai: 2)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Iliustruotas išsamus populiaraus „YouTube“ mokslinio kanalo „Kurzgesagt – In a Nutshell“ kūrėjo pasakojimas apie imuninę sistemą pakeis jūsų požiūrį į savo kūną visiems laikams.

Atsibudę jūs pajaučiate, kad kutena gerklę. Skauda galvą. Keliatės, padedate vaikams susiruošti į mokyklą ir palengva vis labiau irztate. Tuo metu po jūsų oda vyksta žūtbūtinė kova. Milijonai mažyčių karių žūsta dėl to, kad pasukę durų link ir toliau galėtumėte skųstis. Bet kaipgi veikia mūsų imuninė sistema?

Sudėtingumu imunitė sistema nusileidžia tik žmogaus smegenims ir yra viena iš seniausių ir svarbiausių savybių, būdingų gyvoms būtybėms Žemėje. Be jos mirtumėte per kelias dienas. Knygoje „Imunitetas“ Philippas Dettmeris, populiariausio „YouTube“ mokslinio kanalo siela, veda skaitytojus į kelionę po žmogaus kūno tvirtovę ir begalę jos gynybinių sistemų. Mūsų viduje nuolat vyksta stulbinamo masto kova: tai ir užpuolimai, strategijos, pralaimėjimai ir kilnus pasiaukojimas. Tiesą sakant, kol skaitote šį tekstą, jūsų imuninė sistema tikriausiai spėjo atpažinti ir sunaikinti jūsų organizme pradėjusią augti vėžinę ląstelę.

Kiekviename knygos skyriuje Phillipas Dettmeris gilinasi į vis kitą imuninės sistemos elementą, pavyzdžiui, aptaria tokias gynybos priemones kaip antikūnai ir uždegimas arba grėsmes kaip bakterijos, alergijos ir vėžys. Autorius atskleidžia, kodėl imuninės sistemos stiprinimas iš tikrųjų yra beprasmis, kaip veikia virusai ir kas, įsidūrus, vyksta žaizdoje.

„Imunitetas“ pagyvintas patraukliomis spalvingomis iliustracijomis ir įdomiais aprašymais, o autorius vieną iš sudėtingiausių ir painiausių temų – imunologiją – paverčia intriguojančiu nuotykiu. „Imunitetas“ – nepaprastai svarbus ir stebėtinai smagus trumpas kursas apie, matyt, svarbiausią organizmo sistemą.

Autorių nufotografavo Marie Jacquemin

Nuomonės