kitos knygos / Knygos / Atkaklumas. Aistros ir ištvermės galia Spausdinimui

Angela Duckworth

Atkaklumas. Aistros ir ištvermės galia

Negrožinė literatūra, psichologija / 2017 m. / ISBN 978-609-427-263-9 (spausdinta knyga), ISBN 978-609-427-262-2 (el. knyga) / 360 psl. / Kietais viršeliais / Iš anglų kalbos vertė Irena Jomantienė, Milda Dyke, redaktorė Asta Bučienė / Dizainerė Lina Sasnauskaitė, maketavo Aurimas Lažinskas

  • Rezultatas: 3.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 3.58/5 (Balsai: 12)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

„Be stiprios valios nebūna didelio talento“, – mąsliai sakė didysis rašytojas Honoré de Balzacas. Ir iš tikrųjų, naujausi tyrimai parodė, kad talentas ar intelekto koeficientas nėra svarbiausi kelyje į sėkmę – tiek mokantis, tiek siekiant bet kokių ilgalaikių gyvenimo tikslų. Įžvalgi ir įkvepianti amerikietės psichologės Angelos Duckworth knyga atveria visai naują perspektyvą ir įrodo, kad svarbiausia sėkmės priežastis – tas ypatingas aistros ir ištvermės derinys, kurį autorė vadina atkaklumu.

Dirbdama matematikos mokytoja A. Duckworth atkreipė dėmesį, kad gebėjimas mokytis nėra prigimtinis. Jis kinta, priklausomai nuo pastangų ir motyvacijos. Tai ypač svarbu suvokti moksleiviams, studentams ir visiems, kas svajoja apie naujus įgūdžius, bet nusivylę savimi vis sustoja pusiaukelėje. Pergalingai įžvalgus ir požiūrį keičiantis „Atkaklumas“ pasakoja apie tai, kas vyksta mūsų galvose, kai esame parklupdomi nesėkmės, ir kaip atkaklumas – ne „genialumas“ ir ne fortūna – padeda pakilti ir lėtai, kryptingai judėti tikslo link. 

Kaip nebijoti suklysti ir neleisti nesėkmei mūsų nugalėti?

Kodėl siekdami ilgalaikių tikslų taip dažnai pasiduodame?

Kokiu būdu išsiugdyti nepalaužiamą atkaklumą, svarbesnį už prigimtinį talentą?

Kaip išmokyti jaunąją kartą atkaklumo?

*

Šviesmečius buvome įstrigę prigimtinio talento mite. Angela Duckworth išsklaido miglas paprastai paaiškindama, kaip mes gyvenime šio to pasiekiame.

Davidas Shenkas, „The Genius in All of Us“ autorius

*

Ši knyga – nacionalinė vertybė. Smagiai skaitoma, įdomi ir įtikinanti. Knygos idėjos turi potencialą transformuoti švietimą, vadybą ir skaitytojų gyvenimą.

Lawrenceʼas H. Summersas, Harvardo universiteto profesorius ir garbės prezidentas

*

Apie autorę

Angela Duckworth (gim. 1970) – reiklių mokslininkų dukra, kuriai dažnai būdavo sakoma, neva ji nepakankamai gabi, todėl nieko nepasieks. Tačiau A. Duckworth dabar yra įvertinta ir žinoma mokslininkė bei rašytoja. Būdama 27-erių metė puikiai apmokamą vadybos konsultantės darbą ir pradėjo dirbti mokytoja valstybinėje mokykloje. Pastebėjusi, koks svarbus mokymui motyvacinis ir psichologinis aspektai, ėmė studijuoti psichologiją. Angelą domino, kas ir kodėl iš žmonių grupės daugiausiai pasiekia. Baigė neuromokslų studijas Harvardo ir Oksfordo universitetuose, vėliau tapo Pensilvanijos universiteto psichologijos mokslų daktare, toliau dėsto šiame universitete. Dar studijuodama įkūrė vasaros mokyklą mažas pajamas turinčių tėvų vaikams, atkaklumo ugdymo mokyklą „Charakterio laboratorija“ (Character Lab), ir ėmė konsultuoti NBA krepšinio bei NFL futbolo komandas, Baltųjų rūmų ir Pasaulio banko darbuotojų kolektyvus. 2016 m. pavasarį pasirodžiusi jos knyga „Atkaklumas“ iškart tapo „The New York Times“ bestseleriu.

Nuomonės