Charles Bukowski

Paštas

Romanas / 2013 / 978-609-427-095-6 / 200 psl. / minkštais viršeliais su atvartais / Iš anglų kalbos vertė Marius Burokas / dizainas: vario burnos

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.71/5 (Balsai: 14)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Pirmasis ir, daugelio kritikų nuomone, geriausias Amerikos andergraundo rašytojo Charleso Bukowskio romanas – negailestinga dugne atsidūrusio žmogaus gyvenimo kronika, alkoholiko gyvenimo dienoraštis, aštri bukinančios sistemos satyra, o kartu ir nuoširdi, gal net sentimentali graudžių meilės istorijų knyga. Autoriaus alter ego Henris Činaskis – pašto tarnautojas, girtuoklis, lošėjas, mergišius, atsiskyrėlis – didžiulės emocinės jėgos ir juodojo humoro kupiname pasakojime atveria skaitytojui negailestingą Amerikos tikrovę.

Kaip teigia pats autorius, šią knygą parašyti jam prireikė dvidešimties naktų, dvidešimties pintų viskio, trisdešimt penkių pakuočių alaus ir aštuoniasdešimties cigarų.

Apie autorių

Apie Charles Bukowski, gerbėjų meiliai vadinamas Buku, Black Sparrow Press leidėjas John Martin pasakė taip: ”Bukowskis nėra dar vienas nepavojingas rašytojas, negalintis nieko pakeisti jūsų gyvenime. Jis valdingas, jis meta iššūkį. Jis nuolat šliūkšteli šalto vandens stiklinę jums į veidą ir reikalauja, kad jūs pagalvotumėte kas esate, ir ko vertas jūsų gyvenimas”.

Charles Bukowski gimė 1920 metais, Andernache, Vokietijoje. Kai jam sukako treji, šeima persikėlė į JAV. Jis užaugo Los Andžele, kuriame praleido didžiąją dalį savo gyvenimo ir kuris tapo daugelio jo kūrinių pagrindu. Pirmąjį savo apsakymą jis išspausdino dar 1944 metais, būdamas dvidešimt ketverių, o poeziją rašyti pradėjo tik sulaukęs trisdešimt penkerių.

Septintajame dešimtmetyje Charles Bukowski jau tituluojamas undergroundo poezijos karaliumi. Nepaisant skandalingo elgesio viešumoje ir girtuoklysčių, jis pradėtas kviesti skaityti poeziją universitetuose ir madinguose klubuose. Devintajame dešimtmetyje Charles Bukowski tapo vienu labiausiai mėgstamų ir dažniausiai mėgdžiojamų Amerikos poetų, bei sulaukė triukšmingo pripažinimo Europoje.

Čarlzas Bukovskis mirė 1994 m., ką tik pabaigęs savo paskutinį romaną Pulp (liet. „Skaitalas“, 2005). Jis išleido virš keturiasdešimt penkių poezijos ir prozos knygų, tarp kurių tokie romanai kaip Post Office (1971, liet. „Paštas“, 2004), Factotum 1975, Women (1978, liet. „Moterys“, 2006 m.), Ham on Rye (1982)”, Holywood (1989) ir apsakymų rinkiniai Notes of a Dirty Old Man (1969) Most Beautiful Women in Town (1973 ); poezijos rinkiniai Love Is a Dog from Hell: Poems, 1974-1977, Burning in Water, Drowning in Flame, 1983, You Get So Alone at Times That It Just Makes Sense, 1986.

Nuomonės

Viena geriausių mano skaitytų knygų, LABAI patiko ir padėjo atrasti Ch. Bukowskį, kuris dabar man yra Nr.1. Išverskit daugiau jo knygų!
iš tikrųjų netgi sunku apibūdint šitą knygą.turbūt, patiko; kažkas kitokio, pradėjus skaityt šiek tiek išgasdino, bet pabaigiau;]
negalėjau atsitraukti. prieš tai skaičiau gražią knygą gražia pabaiga. o štai ši tarsi sulygino ant svarstyklių padėtą požiūrį į pasaulį. ji paskatino susiraukti: nejaugi iš tiesų yra taip gyvenčių. tada pagalvojau, kad yra ir dar "purvinesnių" dalykų. manau, tai knyga, nenorintiems nusisukti nuo tokios net mūsų miesto pusės. sėkmės skaitant;)
nemosikuokit tokiom knygom lietuviu mokytojom pries akis - moksleiviai.
jos supranta kad tokios knygos jaunimui y smegenis kartu su citrina yspaudzia truputely protesto.
tai ne shilkas tai ne pukas. plyta.
Ši knyga galėtų vadintis geriausia metų knyga tarp visų išleistų Lietuvoj. Aišku - tiems, kas supranta, kas yra gera, tikra literatūra, o ne tiems, kurie vartoja Choelo ir panašių "giliųjų" skystąjį muilą.
nepasakyčiau, kad labai sužavėjo. norėtųsi kažko gilesnio. bet čia juk Bukowskis...