José Saramago

Kai mirtis nusišalina

Romanas / 2012 m. / ISBN 978-609-427-077-2 / 212 psl. / Kieti viršeliai / iš portugalų k. vertė Zgimantas Ardickas /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.84/5 (Balsai: 31)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Literatūrinės Nobelio premijos laureato José Saramago romanas kelia klausimą – kas atsitiks, jei vieną dieną nebebus mirties? Knyga prasideda sakiniu: „Sekančią dieną niekas nenumirė“.

Nuo naujųjų metų pirmosios dienos neįvardytoje šalyje – niekas nebemiršta. Tai be abejonės pasėja siaubą ir sumaištį politikų, religinių lyderių, laidotuvių biurų savininkų ir gydytojų tarpe. Bet didžioji dalis visuomenės švenčia – pakeltos vėliavos, žmonės šoka gatvėse. Jie pasiekė didžiausią žmonijos tikslą – amžiną gyvenimą.

Deja, iškyla naujos demografinės ir finansinės problemos, šeimos ir ligoninės turi nuolatos rūpintis sergančiaisiais, gyvybės draudimas tampa beverčiu, o laidotuvių namai priversti laidoti naminius gyvūnėlius: šunis, kates, žiurkėnus bei papūgas. Atsiranda nauja grupuotė, kuri siūlosi palengvinti ligonių šeimų naštą. Ši grupuotė, vadinama Maphia, organizuoja sunkių ligonių vežimą į kaimynines šalis, kuriose  žmonės iškart miršta, nes mirtis ten nenustojo eiti į darbą.

Mirtis sėdi savo vėsiame bute, kuriame gyvena viena su dalgiu, ir apmąsto savo eksperimentą – kas bus jeigu niekas niekados nemirs? Kas, jei ji, mirtis iš mažosios „m“, taptų žmogumi ir įsimylėtų?

Nuomonės

TAI KUR ŠITA, TAIP ILGAI LAUKIAMA, KNYGA?
Tai jau tikrai, kada ketinate isleisti šią knygą? Mes jos labai laukiam
Klausykite, tai išleisite, ar ne? Saramago nuostabus ir paklausus. Paimsiu tą leidimą visai giminei, jis neįkanojamas. Tik ar jūs planuojate tikrai išleisti?
Knyga jau spaustuvėje. Vadinsis „Kai mirtis nusišalina“. Rugsėjo mėnesį tikrai galėsite nusipirkti – linkim malonaus skaitymo.
Jau ant mano stalo!
<<spoileris>>

Manau, kad knygos nugarėlėje, anotacijoje, nereikėjo paskutinės pastraipos. Joje kalbama apie paskutinius 20% knygos. O paskutinis sakinys dar ir neteisingas - "<...> dabar nebegali padėti vienišam ir nelaimingam violončelininkui<...>". Ko negali padėti?