Hayden Herrera

Frida

Biografija / 2020 m. / ISBN 978-609-427-421-3 (spausdinta knyga), ISBN 978-609-427-422-0 (el. knyga) / 576 psl. / Kieti viršeliai / Iš anglų kalbos vertė Goda Sodeikaitė / Redaktorė Asta Bučienė / Dizainerė Kristina Norvilaitė /

  • Rezultatas: 2.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 2.29/5 (Balsai: 45)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Naujas Fridos Kahlo biografijos leidimas su iliustracijomis.

Fridos Kahlo gyvenimas ir kūryba buvo iššūkis jos laikmečiui. Ši moteris įkūnijo svarbias XX a. iliuzijas ir siekiamybes – Meksikos revoliuciją ir moters emancipaciją, liudijo begalinę aistrą gyventi ir kurti. Tokia aistra įveikia net fizinę negalią.

Fridos asmenybę formavo sunki jaunystėje patirta trauma, vedybos su to meto žymiausiu Meksikos menininku Diego Rivera, bohemiškas gyvenimo būdas, daugybė meilės romanų. Tarp jų – su Levu Trockiu ir André Bretono žmona Jacqueline.

Po mirties praėjus daugiau nei penkiasdešimčiai metų, F. Kahlo išlieka ryški modernizmo ikona, o jos paveikslų parodos toliau keliauja po didžiąsias pasaulio galerijas.

Biografės ir istorikės Hayden Herreros parašytoje išsamioje Fridos Kahlo biografijoje itin detaliai, remiantis menininkės laiškais ir dienoraščiais, draugų ir mylimųjų laiškais jai ir gausybe pasakojimų, perteikta nepaprasta talentingos dailininkės gyvenimo istorija. Ši knyga – tiksliausia ir išsamiausia menininkės biografija. Pagal knygą 2002 m. sukurtas filmas buvo apdovanotas dviem „Oskarais“.

Nuomonės

Leidyklai turi būti gėda, kad išleido Fridos Kahlo bografiją su tokios prastos kokybės paveikslų iliustracijomis. Ne tik kad nespalvotos, bet ir mažos, neryškios dėl prastos popieriaus kokybės, vos galima įžiūrėti. Gal geriau būtų mažiau, bet geros kokybės įklijų? Nepagarba dailininkei.