Isaac Asimov

Aš, robotas

(IŠANKSTINĖ PREKYBA - knyga bus išsiųsta spalio 17 d.)

Laiką pralenkę mokslinės fantastikos apsakymai pakeitė žmonijos požiūrį į robotus.

Todd Strasser

Banga

Istorijos mokytojui sukūrus judėjimą ir tapus jo vadu, paaiškėja, kad kiekvienas nori būti dalimi kažko didesnio, svarbesnio, galingesnio. Šiuo noru lengva manipuliuoti, nes žmonės iš prigimties linkę nesipriešinti primestai kitų valiai.

Hnery Miller

Marusio kolosas

„Marusio kolosas“ – tai autobiografinis kūrinys, klajoklio traktatas ir autentiškas Graikijos, kurios nebėra, patyrimas. 

Jessica Bruder

Klajoklių žemė. Kaip išgyventi XXI amžiaus Amerikoje

Naujoji JAV klajoklių gentis, metusi įprastą gyvenimo būdą, smaugiančius mokesčius ir paskolas, leidžiasi į kelią – nesaugų, varginantį, bet romantišką. Kitos išeities išsaugoti laisvę nėra.

Kurt Vonnegut

Skerdykla Nr. 5 Atnaujintas leidimas

„Kieta ir juokinga... liūdna ir žavi... labai Vonegutiška“  (New York Times).

Yuval Noah Harari

Sapiens. Civilizacijos ramsčiai. Istorinis komiksas, II tomas

Antras knygos „Sapiens. Istorinis komiksas“ tomas „Civilizacijos ramsčiai“ atverčia lemtingą žmonijos raidos skyrių – tai žemės ūkio revoliucija. Jame sužinosime, kaip kviečiai užkariavo pasaulį; kaip neįtikima dievo ir biurokratijos santuoka sukūrė pirmąsias imperijas; ir kaip karai, epidemijos, badmečiai bei nelygybė tapo neatsiejama žmogiškosios būties dalimi.

Philipp Dettmer

Imunitetas. Paslaptinga sistema, sauganti jūsų gyvybę

Apie imunitetą paprastai, išsamiai ir žaismingai pasakoja populiaraus mokslo „YouTube“ kanalo siela.

Darius Pocevičius

Istoriniai Vilniaus reliktai. 1944–1990. ll dalis

Miesto istorija, papasakota per išlikusius reliktus ir remiantis liudytojų pasakojimais; ypač daug dėmesio skiriama menininkams, rašytojams, kompozitoriams, jų kūrybai ir gyvenimo būdui.

Andy Weir

Projektas „Sveika, Marija“

Projektas „Sveika, Marija“ – tarpgalaktinis nuotykis, kupinas netikėtų atradimų ir nukeliantis į dar neregėtas kosmines erdves.  

Jeff VanderMeer

Susitaikymas

Paskutinėje, trečiojoje „Pietinio pakraščio“ trilogijos dalyje „Susitaikymas“ aiškėja Srities X atsiradimo aplinkybės, ankstesnių ekspedicijų narių likimas ir tolesni įvykiai po nematomos ribos išsiplėtimo.

Michael Schuman

Supervalstybė grįžta: Pasaulio istorija pagal Kiniją

Knyga apie Kinijos istoriją padeda perprasti vieną iš nedaugelio iki mūsų laikų išlikusių senovės civilizacijų ir jos žmonių mentalitetą.

Robert Sapolsky

Elgesys. Kaip mokslas paaiškina geriausius ir blogiausius mūsų poelgius

Ši knyga – įspūdinga mokslo apie žmogaus elgesį sintezė. Remdamasis naujausiais įvairių mokslo sričių tyrimais autorius nagrinėja tokias aktualias temas, kaip gentinis mąstymas, ksenofobija, hierarchija, konkurencija, moralė, laisva valia, karas ir taika.

Eglė Frank

Mirę irgi šoka

Knyga apie moterį su daugybe veidų: tvarkinga žmona ir motina, kitos moters meilužė, beprotė už sienos, keistuolė, vaikštanti į svetimų žmonių laidotuves...

Silvia Foti

Vėtra Lietaus šalyje. Jono Noreikos anūkės pasakojimas

Autorė pateikia 20 metų trukusį savo tyrimą apie senelio Jono Noreikos gyvenimą nacių okupacijos metu, pakeitusį jos savęs suvokimą.

Asia Kazanceva

Kodėl krečiame kvailystes? Kaip smegenys mus verčia elgtis blogai

Nuotaikingai iliustruotoje, malonioje skaityti knygoje patiekiama didelė ir apetitiška visaverčio mokslo porcija apie žmogaus smegenų netobulumą.

Liu Cixin

Mirties pabaiga

Nuo Pasaulio pabaigos mūšio praėjo pusė šimtmečio. Tamsaus miško atgrasymo sistema sulaikė ateivių planetą Trisoliarį nuo puolimo ir Žemė suklesti kaip niekada anksčiau. Vis dėlto gyvenimas taikos sąlygomis žmones užliūliuoja.

Sylvie Simmons

Tavo žmogus. Leonardo Coheno gyvenimas

Muzikos pasaulio metraštininkė Sylvie Simmons tyrinėja ryškų iš litvakų kilusio poeto ir dainininko Leonardo Coheno gyvenimą, bando įminti jo genialumo mįslę.

Kęstutis Šapoka

Sakmė apie Juozą

Antiutopija, analizuojanti naujojo normalumo realybę; čia dokumentuojama psichosocialinė pandemijos pradžios Lietuvos tikrovė, sutrikusių žmonių santykiai, šiandieninė buitis.

Charles Bukowski

Paprastos beprotybės istorijos. 2-as pataisytas leidimas

Siurrealistinis Niujorko padugnių gyvenimo ir Edgaro Allano Poe poetinės beprotybės mišinys sprogsta neįtikėtina galia, skaitytojų galvose ištaškydamas visus griežtus etikos bei estetikos štampus.

Richard Dawkins

Savanaudis genas

„Savanaudis genas“ – evoliucinės minties klasika, sukėlusi perversmą biologijoje ir pakeitusi žmonijos požiūrį į save ir pasaulį.

Frank Herbert

Kopa. Mesijas

Planuojama išleisti: 2022 m.

Antroje „Kopos“ serijos dalyje tęsiasi Polo Atreido, arba Muadibo, istorija. Sukaupęs daugiausia galios Visatoje, jis susiduria su priešiškumu ir artimiausiųjų sąmokslu. 

Robin Wall Kimmerer

Stumbražolių pynimai. Protėvių išmintis, augalų pamokymai ir mokslinis pažinimas

Planuojama išleisti: 2022 m.

Robin Wall Kimmerer knygoje sujungia senąjį ir naująjį pasaulio pažinimo būdą, kad pakviestų skaitytojus į mitinę, istorinę, dvasinę ir mokslinę kelionę siekiant atkurti pažeistą žmonijos ryšį su gamta. 

Pilar Quintana

Kalė

Planuojama išleisti: 2023 m.

„Kalė“ kritikų įvardintas kaip „romanas apie tikrąjį žiaurumą“. Pasakojama, kaip vaikų neturinti neturtinga pora priglaudžia kalytę, tačiau, jai atsivedus šuniukų, moteris ima jos neapkęsti tarsi išdavikės... Romanas kalba apie tamsiąsias santykių puses.

Joanna Gierak-Onoszko

27 Tobio Obedo mirtys

Planuojama išleisti: 2022 m.

Tai reportažas apie daugiau kaip šimtą metų Kanados mokyklose veikusią autochtonų vaikų pažeminimo ir išnaudojimo sistemą, dėl kurios tik šiemet atsiprašė Popiežius. Kaip tai veikė ir kaip žmonės gyvena po to? Tai pasakojimas apie vaikų gebėjimą išbūti baisiomis sąlygomis ir apie vakariečių, taip pat ir bažnytininkų, nesugebėjimą gerbti kitokios pasaulėžiūros nei jų.

Henry Miller

Vėžio atogrąža. Atnaujintas leidimas

Planuojama išleisti: 2022 m.

... gal būt sąžiningiausia kada nors parašyta knyga – anarchiškas himnas gyvenimo šventei.

Olivia Laing

Vienišas miestas

Poetiškame esė Olivia Laing tyrinėja ir prisijaukina vienatvę, supina įžvalgas apie kultūrą, savo patirtis didmiestyje ir menininkų biografijų faktus. 

Kurt Vonnegut

Čempionų pusryčiai. Atnaujintas leidimas

Planuojama išleisti: 2022 m.

„Itin humaniška knyga, nors gelia iki skausmo“ (Kate Atkinson)

Frank Herbert

Kopos vaikai

Planuojama išleisti: 2023 m.

Trečia „Kopos“ serijos knyga. Romane vaizduojami įvykiai praėjus devyneriems metams po to, kas nutiko knygoje „Kopa. Mesijas“.