Nieko nesakyk: Kruvini įvykiai ir susitaikymo paieškos Šiaurės Airijoje
21 pamoka XXI amžiui (minkšti viršeliai)
Kodėl liberalioji demokratija išgyvena krizę? Kaip reaguoti į netikrų naujienų (fake news) epidemiją? Kuri civilizacija dabar dominuoja: Vakarų? Kinijos? Islamo? Ar turėtume laukti Trečiojo pasaulinio karo? Kaip elgtis terorizmo grėsmės akivaizdoje?
Į daugiau nei trisdešimt kalbų išverstas romanas – tai nepagražintos tikrovės atspindys, universalus vaikystės ir paauglystės paveikslas ieškant savojo „aš“.
Eiti kiaurai sienas (minkšti viršeliai)
„Juo labiau sumauta tavo vaikystė, juo geresniu menininku tapsi, nes turi daug peno darbui. Mano vaikystė nebuvo maloni ir lengva, tačiau, turiu pripažinti, dabar, po visko, ką nuveikiau per savo ypatingą gyvenimą, jaučiuosi tikrai gerai. Iš tiesų esu laimingiausia kaip tik dabar.“
Keturiuose apsakymuose pasakojamos keturių veikėjų – vyrų ir moterų, – marginalų, kurių gyvenimai pažymėti minuso ženklu, istorijos.
Lyriški, pakilūs, melancholiški, džiaugsmingi, šiurkštūs, graudūs, meditatyvūs, skvarbūs, nepažįstami ir iš naujo atrasti eilėraščiai. Skaitykite. Mėgaukitės kiekviena eilute. Jauskitės gyvi.
„Kalė“ kritikų įvardintas kaip „romanas apie tikrąjį žiaurumą“. Pasakojama, kaip vaikų neturinti neturtinga pora priglaudžia kalytę, tačiau, jai atsivedus šuniukų, moteris ima jos neapkęsti tarsi išdavikės... Romanas kalba apie tamsiąsias santykių puses.
Traktatas apie savanorišką vergystę
„Ryžtingai nuspręskite nebetarnauti ir jūs – laisvas!“ – teigia Étienneʼas de La Boétie, įsigilinęs į slaptingas dominavimo priežastis ir sukūręs vieną svarbiausių veikalų politinės minties istorijoje.
Trečia „Kopos“ serijos knyga. Romane vaizduojami įvykiai praėjus devyneriems metams po to, kas nutiko knygoje „Kopa. Mesijas“.
Kodėl zebrai neserga opalige. Streso įtaka žmogaus organizmui ir jo įveikimo būdai
Knygoje šmaikščiai išnarstoma žmogaus stresinio atsako anatomija.
Kaip nenumirti. Maistas, padedantis išsaugoti sveikatą ir gydyti ligas
Ši knyga – tai išsamus praktinis vadovas, kokius produktus įtraukti į savo racioną, kad būtų paprasta maitintis sveikiau ir galėtume gyventi ilgiau.
Homo deus. Glausta rytojaus istorija (minkšti viršeliai)
„Homo deus“ šokiruos. Skaityti bus smagu. Bet svarbiausia – knyga pakvies mąstyti taip, kaip dar nemąstėte.“
Heather Heying, Bret Weinstein
Medžiotojo ir rankiotojo gidas po XXI amžių
Esame neprisitaikę gyventi šioje visuomenėje, todėl esame vangūs, susiskaldę ir nelaimingi: kaip galime pakeisti situaciją?
Tikras pasakojimas apie Kanados internatinėse mokyklose, kurioms vadovavo daugiausia Bažnyčios tarnai ir kurios veikė iki pat XX a. pabaigos, ilgus metus žemintus ir prievartautus vietinių tautų vaikus. Knyga apie stiprius žmones, susigrąžinančius orumą, grįžtančius prie savo šaknų.
Lietuvos menininkės. Vizualiųjų menų kūrėjos nuo XX a. pradžios iki šių dienų
59-iuose tekstuose pasakojama apie ryškiausias pastarojo šimtmečio vizualiųjų menų kūrėjas: tapytojas, grafikes, fotografes, instaliacijų ir performansų autores
Stumbražolių pynimai. Protėvių išmintis, augalų pamokymai ir mokslinis pažinimas
Robin Wall Kimmerer knygoje sujungia senąjį ir naująjį pasaulio pažinimo būdą, kad pakviestų skaitytojus į mitinę, istorinę, dvasinę ir mokslinę kelionę siekiant atkurti pažeistą žmonijos ryšį su gamta.
„Vienuolyno kronika“ – tai fantastine intonacija parašytas postmodernus istorinis romanas.
Praėjus 12-ai metų nuo „Kopos“ įvykių, antroje serijos dalyje tęsiasi Polo Atreido – Muadibo – istorija.
Vėžio atogrąža. Atnaujintas leidimas
„Aš neturiu nei pinigų, nei turto, nei vilties. Esu laimingiausias žmogus pasaulyje. Prieš metus, net prieš pusmetį, tariausi esąs menininkas. Daugiau apie tai negalvoju, aš tiesiog esu.“
Čempionų pusryčiai. Atnaujintas leidimas
„Rašysiu taip, kaip yra gyvenime. Kiekvienas personažas bus vienodai svarbus. Visi faktai svers vienodai. Ir nieko nebus nutylėta. Tegu kiti daro iš chaoso tvarką. Aš, priešingai, iš tvarkos darysiu chaosą.“
„Neuromantas“ – vienintelė knyga, laimėjusi visus tris – Hugo, „Nebulos“ ir Philipo K. Dicko – apdovanojimus. Tai mokslinės fantastikos šedevras, viena įtaigiausių XX amžiuje sukurtų ateities vizijų.
Poetiškame esė Olivia Laing tyrinėja ir prisijaukina vienatvę, supina įžvalgas apie kultūrą, savo patirtis didmiestyje ir menininkų biografijų faktus.
Knygoje aptariamos temos pagrindžia kritinio mąstymo svarbą, autorius, remdamasis evoliucinės ir socialinės psichologijos prieigomis demaskuoja jo trūkumo priežastis ir nurodo pasekmes. Gebėjimas praplėsti prisitaikančio evoliucinio proto įpročius ir pažiūrėti iš kito pozicijos labai svarbus palaikant demokratinę visuomenę, ypač mūsų sudėtingais laikais.
Sąvokų kapitalizmas lietuvių meno (vaizduojamojo) sistemoje
Knygoje apžvelgiami ir kritiškai įvertinami būdingiausi lietuvių dailės kritikos ir dailėtyros terminai, populiarūs (daugiausiai Vilniaus) meno sistemoje, apytikriai nuo 1990-ųjų iki šių dienų ir liudija kapitalizmo įsigalėjimą žmogaus psichikoje.