Andy Weir

Projektas „Sveika, Marija“

IŠANKSTINĖ PREKYBA - knyga bus išsiųsta birželio 6 d.

Projektas „Sveika, Marija“ – tarpgalaktinis nuotykis, kupinas netikėtų atradimų ir nukeliantis į dar neregėtas kosmines erdves.  

Jeff VanderMeer

Susitaikymas

Paskutinėje, trečiojoje „Pietinio pakraščio“ trilogijos dalyje „Susitaikymas“ aiškėja Srities X atsiradimo aplinkybės, ankstesnių ekspedicijų narių likimas ir tolesni įvykiai po nematomos ribos išsiplėtimo.

Michael Schuman

Supervalstybė grįžta: Pasaulio istorija pagal Kiniją

Knyga apie Kinijos istoriją padeda perprasti vieną iš nedaugelio iki mūsų laikų išlikusių senovės civilizacijų ir jos žmonių mentalitetą.

Robert Sapolsky

Elgesys. Kaip mokslas paaiškina geriausius ir blogiausius mūsų poelgius

Ši knyga – įspūdinga mokslo apie žmogaus elgesį sintezė. Remdamasis naujausiais įvairių mokslo sričių tyrimais autorius nagrinėja tokias aktualias temas, kaip gentinis mąstymas, ksenofobija, hierarchija, konkurencija, moralė, laisva valia, karas ir taika.

Eglė Frank

Mirę irgi šoka

Knyga apie moterį su daugybe veidų: tvarkinga žmona ir motina, kitos moters meilužė, beprotė už sienos, keistuolė, vaikštanti į svetimų žmonių laidotuves...

Silvia Foti

Vėtra Lietaus šalyje. Jono Noreikos anūkės pasakojimas

Autorė pateikia 20 metų trukusį savo tyrimą apie senelio Jono Noreikos gyvenimą nacių okupacijos metu, pakeitusį jos savęs suvokimą.

Asia Kazanceva

Kodėl krečiame kvailystes? Kaip smegenys mus verčia elgtis blogai

Nuotaikingai iliustruotoje, malonioje skaityti knygoje patiekiama didelė ir apetitiška visaverčio mokslo porcija apie žmogaus smegenų netobulumą.

Liu Cixin

Mirties pabaiga

Nuo Pasaulio pabaigos mūšio praėjo pusė šimtmečio. Tamsaus miško atgrasymo sistema sulaikė ateivių planetą Trisoliarį nuo puolimo ir Žemė suklesti kaip niekada anksčiau. Vis dėlto gyvenimas taikos sąlygomis žmones užliūliuoja.

Sylvie Simmons

Tavo žmogus. Leonardo Coheno gyvenimas

Muzikos pasaulio metraštininkė Sylvie Simmons tyrinėja ryškų iš litvakų kilusio poeto ir dainininko Leonardo Coheno gyvenimą, bando įminti jo genialumo mįslę.

Kęstutis Šapoka

Sakmė apie Juozą

Antiutopija, analizuojanti naujojo normalumo realybę; čia dokumentuojama psichosocialinė pandemijos pradžios Lietuvos tikrovė, sutrikusių žmonių santykiai, šiandieninė buitis.

Charles Bukowski

Paprastos beprotybės istorijos. 2-as pataisytas leidimas

Siurrealistinis Niujorko padugnių gyvenimo ir Edgaro Allano Poe poetinės beprotybės mišinys sprogsta neįtikėtina galia, skaitytojų galvose ištaškydamas visus griežtus etikos bei estetikos štampus.

Richard Dawkins

Savanaudis genas

„Savanaudis genas“ – evoliucinės minties klasika, sukėlusi perversmą biologijoje ir pakeitusi žmonijos požiūrį į save ir pasaulį.

Stanislovas Žvirgždas

Šviesoraščiai. Iš fotografo užrašų

„Nėra nieko tamsiau už šviesą – byloja senovės romėnų patarlė, tačiau tik šviesos kūdikis –  fotografija – sugeba tą tamsą prašalinti.“

 Stanislovas Žvirgždas

Andrej Tarkovskij

Įamžintas laikas

„Kinas man yra daugiau nei darbas – tai mano gyvenimas, ir kiekvienas filmas yra gyvenimo aktas.“

Andrejus Tarkovskis

Jen Gunter

Vaginos biblija. Vulva ir vagina – kaip atskirti faktus nuo mitų

Remdamasi naujais moksliniais tyrimais ir ilgamete gydytojos patirtimi autorė laužo įsigalėjusius klaidingus stereotipus kalbėdama apie tai, kas rūpi, o paklausti būna nedrąsu.

Michael Shellenberger

Apokalipsės nebus. Kodėl panika dėl aplinkosaugos mums kenkia

Michaelas Shellenbergeris tyrinėja, kaip nutiko, kad svarbias, bet įveikiamas aplinkosaugos problemas pradėjome suvokti kaip pasaulio pabaigą, ir kodėl labiausiai panikuojantieji linkę prieštarauti net akivaizdiems faktams.

Jeannette Fischer

Psichoanalitikė kalbasi su Marina Abramović. Menininkė kalbasi su Jeannette Fischer

Taikydama psichoanalizę Jeannette Fischer bando atrasti gelmines menininkės ir jos kūrybos jungtis. Ši reta ir išskirtinė prieiga atskleidžia daug neregėtų M. Abramović pusių. 

Serhij Žadan

Internatas

„Internatas“ – tikrais įvykiais paremtas romanas apie karą Donbase ir jame atsidūrusį daug įtakos neturintį žmogų.

Jevgenij Zamiatin

Mes. Antras leidimas

D-503 nė neįsivaizduoja, kad galima gyventi kitaip – be butų permatomomis stiklo sienomis, pasimatymus reguliuojančių rožinių talonų ir nustatytų sekso valandų, Šventosios Valandalentės, Sergėtojų Biuro, visagalio Rūpintojo ir Žaliosios Sienos. 

Kim Leine

Raudonas žmogus / Juodas žmogus

„Amžinybės fjordo pranašų“ priešistorė, antra Grenlandijos trilogijos dalis.

Darius Pocevičius

Istoriniai Vilniaus reliktai. 1944–1990. ll dalis

Planuojama išleisti: 2022 m.

Autorius registruoja tarybinio laikotarpio artefaktus, dalis jų jau sunaikinta, pasakoja jų istorijas, kurios leidžia pajusti unikalią tos epochos atmosferą. Antroje knygoje pasakotojai - garbaus amžiaus žmonės ir jų istorijos tampa dar svarbesni už nykstančius epochos reliktus. 

Philipp Dettmer

Imunitetas. Paslaptinga sistema, kuri saugo jūsų gyvybę

Planuojama išleisti: 2022 m.

„YouTube“ mokslinio kanalo „Kurzgesagt – In a Nutshell“ kūrėjo knygoje paprastai ir aiškiai aptariama žmogaus imuninė sistema: kaip veikia mus saugantys antikūnai ir kodėl prasideda uždegimas, kaip elgiasi virusai ir kas vyksta žaidzoje.

Olivia Laing

Vienišas miestas

Poetiškame esė Olivia Laing tyrinėja ir prisijaukina vienatvę, supina įžvalgas apie kultūrą, savo patirtis didmiestyje ir menininkų biografijų faktus. 

Pilar Quintana

Kalė

Planuojama išleisti: 2022 m.

„Kalė“ kritikų įvardintas kaip „romanas apie tikrąjį žiaurumą“. Pasakojama, kaip vaikų neturinti neturtinga pora priglaudžia kalytę, tačiau, jai atsivedus šuniukų, moteris ima jos neapkęsti tarsi išdavikės... Romanas kalba apie tamsiąsias santykių puses.

Todd Strasser

Banga

Planuojama išleisti: 2022 m.

Istorijos mokytojas pasiremia nacių metodais ir mokykloje sukuria agresyvų viena tiesa ir pranašumu grįstą judėjimą. Jis nenumato pasemių.

Yuval Noah Harari

Sapiens. Civilizacijos ramsčiai. Istorinis komiksas, II tomas

Planuojama išleisti: 2022 m.

Antras knygos „Sapiens. Istorinis komiksas“ tomas „Civilizacijos ramsčiai“ atverčia lemtingą žmonijos raidos skyrių – tai žemės ūkio revoliucija. Jame sužinosime, kaip kviečiai užkariavo pasaulį; kaip neįtikima dievo ir biurokratijos santuoka sukūrė pirmąsias imperijas; ir kaip karai, epidemijos, badmečiai bei nelygybė tapo neatsiejama žmogiškosios būties dalimi.