IŠANKSTINĖ PREKYBA (planuojama išsiųsti vasario 4 d.)
Antras kultinio rašytojo apsakymų rinkinys. Gražiausia miesto moteris persirėžia kaklą nudaužtu buteliu, Hitleris pasidaro plastinę operaciją ir pakeičia išprotėjusį JAV prezidentą, o pats herojus sumažinamas iki šešių colių ir įgrūdamas į raganiškų galių turinčios moters vaginą.
Tai antroji trilogijos dalis, kurioje siekiant apsaugoti Žemę specialiai suburta keturių žmonių komanda ima vykdyti „Virtuozų“ planą. Trys išrinktieji yra įtakingi politikai ir mokslininkai, o ketvirtasis – niekam nežinomas. Būtent jį Trisoliaris ir siekia pašalinti sau iš kelio.
Edwardas Snowdenas – šnipas? Informatorius? Interneto sąžinė?
Politiškai nekorektiškos situacijos ir iki absurdo nusiritantys žmonių santykiai čia perteikti sąžiningai ir atvirai.
Stebinančios erudicijos kupinas tekstas, duodantis gilų, įvairiapusį ir aiškų supratimą apie civilizaciją apskritai ir konkrečių civilizacijų istoriją.
Gyvenimo trukmė. Kodėl senstame ir kodėl tai neprivaloma
Atrodo neginčijamas faktas, kad senti neišvengiama. O jei paaiškėtų, kad viskas, kas iki šiol pasakota apie senėjimą, – klaidinga? O jei galėtumėme pasirinkti gyvenimo trukmę?
Sumaištis. Kaip šalys išgyvena krizes
Žymiausiu pasaulyje civilizacijų istoriku laikomas J. Diamondas lygina šešias vienokį ar kitokį neramų metą pastaraisiais laikais išgyvenusias šalis: Japoniją, Suomiją, Čilę ir Indoneziją, ir Vokietiją bei Australiją. Prisiėmusios atsakomybę, nešališkai save įvertinusios ir mokydamosi iš sektinų pavyzdžių – visai kaip žmonės – šešios šalys sunkumus įveikė sėkmingai.
Yuval Noah Harari, Daniel Casanave, David Vandermeulen
Sapiens. Žmonijos gimimas. Istorinis komiksas, l tomas
Istorinis komiksas „Sapiens. Žmonijos gimimas“ pasakoja, kaip nereikšminga beždžionė tapo Žemės planetos vadovu, gebančiu skaldyti atomus, skraidyti į Mėnulį ir keisti genetinį gyvybės kodą.
Sapiens. Glausta žmonijos istorija (minkšti viršeliai)
Drąsios ir provokuojančios Y. N. Harari įžvalgos, grįstos giliomis biologijos, antropologijos, paleontologijos, istorijos ir ekonomikos mokslų žiniomis, radikaliai keičia daugelį nusistovėjusių sampratų apie pasaulį.
sud. Deimantė Purtokienė ir Redas Diržys
Daugiausia išmokau iš užrašų „Kriūkas durnas“, „Kriūkas žioplys“ ir kitų, išrašytų ant mokyklos išorinės sienos ir ant suolų... Nikodemas Krukonis
Sveiki sugrįžę į Sritį X! Visos anksčiau į šią sritį siųstos ekspedicijos – nesėkmingos ir, nepaisant surinktų duomenų, daugelis mįslių neįmintos.
Miestų atsiradimas. Amerikos moderniosios poezijos antologija
Susidomėjimas amerikiečių literatūra Lietuvoje didėja. Tačiau JAV poezijos tradicija įvairi ir daugialypė, tad vis dar lieka mažai verstų arba visai neverstų į lietuvių kalbą poetų, kurie yra padarę didžiulę įtaką JAV literatūros laukui ir pripažinti pasauliniu mastu. „Amerikos poezijos antologija“ apžvelgia būtent šiuos poetus.
„Pirmoje Nojaus Saulyčio poezijos knygoje noras nusidėti ir vaikiškas tyrumas be atvangos maišosi, įgauna pačius netikėčiausius pavidalus.“ A.K. // „Nors dar tik pavasaris, dar nebūtina kažkam (fiksuotai tapatybei, gyvenimo keliui, dievui, antrajai pusei) įsipareigoti, tačiau – autorius puikiai žino – ilgai tai nebetruks.“ V.K.
...Žiūrėdamas į neseniai mirusios motinos fotografijas Barthes'as atskleidė kiekviename vaizde glūdintį laiko paradoksą, iš proto varančią įtampą tarp būties ir nebūties...
Istoriniai įvykiai ir priežastinė jų seka atkuriama ne iš archyvinių šaltinių, o iš prisiminimų, memuarų ir biografijų, taigi politinis ir socialinis peizažas tapomas kaip portretų koliažas.
Tikrais įvykiais paremtame romane „Imperium“ pasakojama prie visuomenės nepritapusio žmogaus istorija XX a. pradžioje. Rašytojas negailestingai ironizuoja veikėjus, kurie maniakiškai apimti idėjos daryti pasaulį geresnį, ir nenumaldomai trokšta patys tobulėti bei tobulinti visuomenę. Temos itin aktualios šiuolaikinėje Lietuvoje, kur tobulėjimo kultas apėmęs visus visuomenės sluoksnius.
Unikali mokslo ir filosofijos, politikos ir istorijos, kosmologijos ir siurrealistiškų vaizdinių dermė šiuolaikinio Kinijos mokslinės fantastikos autoriaus Liu Cixino knygoje. Hugo premija už geriausią metų romaną, B. Obamos ir Marko Zuckerbergo rekomendacijos. Tai pirma trilogijos dalis.
Kandus, įspėjantis ir bauginantis kūrinys, nusakantis dabartinę Europos, Vakarų civilizacijos ir žmonijos būklę.
„Aklumas“ primena seną istoriją apie marą, ji iššaukia ryškius ir drebančius XX amžiaus siaubus, palikdama skaitytojams galingą žmogaus dvasios viziją, kurią sieja ir silpnumas, ir trykštanti jėga.
Andy Warholo filosofija (nuo A iki B ir atgal)
Tai autentiški atsiminimai apie visai (ne)paprastus dalykus: apie maistą, grožį, darbą, pinigus ir sėkmę. Apie meno (ne)reikalingumą. Knyga pilna paradoksalių aforizmų, vienas jų: „Aš visada galvoju, kad žmonės nemiršta. Jie tiesiog išeina į universalines parduotuves.“
Penktoji Aušros Kaziliūnaitės poezijos knyga „Jūros nėra“ tęsia knygos kaip performatyvaus ir konceptualaus įvykio liniją. Naujausioje knygoje daug dėmesio tenka vaizduotės, įsivaizduojamybės, tikrumo tyrimui.
Šioje knygoje pirmą kartą skelbiamas Sigito Krutulio-Sygio 1986–1996 m. palikimas. Čia nepaisoma gramatikos, tekstas virsta vaizdu, o vaizdas – raidėmis. Šie eksperimentai Lietuvos neoavangardizmo pradžią perstumia į ankstesnius, nei mūsų meno tyrinėjimuose įprasta, metus.
Skaityk literatūrą kaip profesorius. Gyvas ir smagus skaitymo tarp eilučių vadovas
Perskaitę šią šmaikščią ir įtraukiančią literatūros apžvalgą, į grožinius kūrinius žvelgsite naujomis akimis, per literatūrą suvoksite gilumines kultūros struktūras, o knygos teiks dar didesnį skaitymo malonumą.
Kas, jeigu? Rimti moksliniai atsakymai į absurdiškus hipotetiškus klausimus
Kas, jeigu kažkur pasaulyje gyvena kiekvienam iš mūsų atsitiktinai skirta viena artima siela? Kas, jeigu išsimaudyčiau panaudoto branduolinio kuro baseine? Kas, jeigu žaibas trenktų į ore skriejančią kulką? Atsakydamas į neįtikėtinus ir kartais beveik absurdiškus savo skaitytojų klausimus autorius aiškina fizikos dėsnius, chemijos tiesas ir kviečia pasižiūrėti į gyvenimą finiziame pasaulyje visai naujai.
Dienos Paryžiuje ir Londone. Antras leidimas
„Dienos Paryžiuje ir Londone“ – stulbinančiai sąžiningos ir integralios autoriaus asmenybės liudijimas.
Kai dar nebuvo nei „Matricos“, nei „Žvaigždžių karų“, kai dar nebuvo nei „Enderio žaidimo“, nei „Neuromancerio“, jau buvo „Kopa“. Klasikų klasika. Greit bus naujas filmas. Ir naujas Antos Kapočiūtės vertimas.
Vaginos biblija. Vulva ir vagina – kaip atskirti mitus nuo faktų
Medicinos mokslų daktarė Jen Gunter profesionaliai ir patraukliai kalba apie tai, kas svarbu kiekvienai moteriai, taip pat ir vyrui, norinčiam suprasti savo partnerę, ar tėvui, ieškančiam geros konsultacijos savo dukrai.
Lapok, aspidistra. Antras leidimas
Romaną „Lapok, aspidistra“ to meto kritikai pavadino „pačiu pilniausiu komercinės civilizacijos ydų rinkiniu, koks tik kada nors buvo surinktas“.
Istoriniai Vilniaus reliktai.1944–1990. ll dalis
Autorius registruoja išlikusius tarybinio laikotarpio artefaktus ir pagaviai pasakoja jų istorijas, kurios leidžia pajusti unikalią tos epochos atmosferą.
Gyventojai ir svečiai. Fotoistorijos apie Meksiką
Atstumtasis, marginalas, nelegalas, keistuolis, klounas, maištininkas, vandalas: šiuos žodžius renkuosi todėl, kad suprantu, kad tai iš tiesų realu – nenugludinta, tikra ir nesaugu. Fotografija man tapo būdu susieti savo paties pasaulį su taisiais, kuriuos patiriu, ir papasakoti istoriją – nenugludintą ir tikrą.