Henry Miller

Vėžio atogrąža. Atnaujintas leidimas

Romanas / 2022 m. / ISBN 978-609-427-530-2 / 296 psl. / Minkšti viršeliai / Iš anglų kalbos vertė Nijolė Chijenienė / Korektorė Asta Bučienė / Dizaineris Zigmantas Butautis / Maketuotoja Sigrida Juozapavičiūtė /

  • Rezultatas: 5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 5/5 (Balsai: 7)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

„Aš neturiu nei pinigų, nei turto, nei vilties. Esu laimingiausias žmogus pasaulyje. Prieš metus, net prieš pusmetį, tariausi esąs menininkas. Daugiau apie tai negalvoju, aš tiesiog esu.“

„Vėžio atogrąža“ – ekstravagantiškas himnas neprilygstamam seksualumo ir laisvės pasauliui. Romanas pradėjo XX a. literatūros išsilaisvinimo procesą ir visiems laikams pakeitė amerikiečių literatūrą. Samuelis Beckettas knygos pasirodymą pavadino „monumentaliu šiuolaikinio literatūrinio gyvenimo įvykiu“.

Skurstantis nepripažintas rašytojas trečiajame dešimtmetyje atvyksta į Paryžių ir neria tiesiai į bohemos dugną. Amerikoje lieka nenusisekęs vedybinis gyvenimas, nepavykusi karjera, o čia tarp Monparnaso prostitučių, sutenerių, kitų skurstančių rašytojų ir dailininkų verda naujas gyvenimas.

Henry Miller (1891–1980) – JAV rašytojas, moderniosios literatūros klasikas. Gimė Niujorke, bet ilgą laiką gyveno Paryžiuje – kol Europoje įsitvirtino naciai. Pirmasis jo autobiografinis romanas „Vėžio atogrąža“, išleistas 1934 m. Prancūzijoje, dėl seksualiai atviro turinio buvo apkaltintas nepadorumu ir iškart uždraustas rašytojo tėvynėje JAV ir Didžiojoje Britanijoje.

Nuorodos

Kitos to paties autoriaus knygos

Nuomonės

butu gerai kad isverstumete ,,juodasis pavasaris ''
Mileris- nuostabus autorius! Abi atograzu dalys itraukiancios ir idomios,tikiuosi,bus isleistos ir kitos jo knygos.
Taip, prasau, daugiau Millerio!!! Henry Miller!!! nors kaip sakoma, reik saugotis savo noru, nes dar issipildys..ai
Super.
O Black Spring bus? Arba Crucifixion'ai?
daugiau millerio, jega!