Tomas Arūnas Rudokas

Pornomūza

romanas / 2007 m. / ISBN 978-995-564-035-6 / 144 psl. / minkštais viršeliais su atvartais / dizainas: vario burnos

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.43/5 (Balsai: 7)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

O kai ateina visiškas pyzdiec, maištas virsta desperatišku kliedesiu, galvoje nebelieka jokių racionalių mintelių, viską užgožia apatiška nykuma – skuka zelionaja. Belieka tik draskyti nagais sieną, gerti iki sąmonės netekimo ir staugti iš nevilties. Ir savo stūgavimus kruvinais nagais užrašyti.
Taip gimė beveik autobiografinė knyga apie nieką. Knyga, skirta „draugams, kurie skaitydami apie nieką negalvotų”. Nes galvoti nėra apie ką.
Nėra ir kam. Nėra ir tų draugų. Visi žmonės tuščiaviduriai ir bestuburiai, be protesto, be idėjų, be dvasios – lyg plastmasinės žuvelės akvariume.
Nėra netgi paties autoriaus – pagrindinio veikėjo Jurgio Mitkio, kurio egzistencija ir tapatybė patvirtinama trimis paprastais žodžiais: „Pisu, vadinasi, esu!”. Nemąstykit banaliai – pisti privalu ne kokią nors mergą ar bobą, kalę ar patelę, bobšę ar kekšę, o visą pasaulį, tiksliau:
1. trikampę akį ant šūdpopierio, vadinamo doleriu,
2. pragaro sargus, vilkinčius dangaus uniformas,
3. pasiutusius šunis, ginančius savo bybius valstybės vardu.
Taip! Reikia išpisti tą pasaulį, visą tą juodąją skylę, ryjančią Dievo sėklą! Išpisti! Ir tada ateis šio svieto pabaiga – gyvensime visi kartu žmoniškai, draugiškai, linksmi ir laisvi, be kalėjimų, grandinių ir prievartos... Cha cha cha...
Kaip tą padaryti? Nežinau... Šioje knygoje autorius tik parodo ir įrodo, kad IŠPISTI PASAULĮ – BŪTINA! Ką gi. Lauksime knygos tęsinio su pasaulinės kamasutros vaizdeliais... (Darius Pocevičius, pabaigos straipsnis)

Apie autorių

Tomas Arūnas Rudokas – poetas, fantazuotojas, chuliganas, girtuoklis, mergišius, meilės dainius ir buvęs zekas, trijų vaikų tėvas ir trijų žmonų buvęs vyras, persona non grata beveik visuose Vilniaus baruose.

Nuomonės

Nebutinai pasigerejima keliantis kurinys turi buti literaturiskai nuslifuotas, nublizgintas, nuseiletas... Jis gali buti bukas, vulgarus, tiesmukas, na vienu zodziu tiesiog gyvenimiskas. tokia si knyga. apie realius zmones, apie tam tikra visuomes dali, apie tokia - kokia ji yra, be seilejimusi, make-up'u, face-of'u ir kt nesamoniu. gyvi zmones is realios terpes. Tik aisku situacijos neordinarios, bet juk ar ne kriminalese naujienose kalba ne apie tai? Ar ne kasdienybes dalis tai yra? aisku, kad taip!
Apibendrinant: žmogus-šiukšlė parašė knygą-šiukšlę. Šiukšlių leidykla džiaugiasi, galėdama ją išleisti.
na, matyt, kokia profke tesi baiges ir taip nusipezi. Gal dar ir tos nebaiges. Jei neturi ka pasakyt, tai geriau isvis patyletum.
Knyga nezinau kokia bus, bet leidykla si yra SUPER, jei daugiau panasiu butu, tai neskaitytumem vien euro, holivudinio ar kokio kitokio pop slamsto
puiku, kad yra tokia leidykla, bei charizmatiski autoriai. Ivanauskaites gerbeju nesudominsi, bet gal ir nereikai:))
Kol kas nepajėgiu suprasti tokių girtuoklių-rašytojų, kaip kad T.A. Rudokas ar Č. Bukovskis. Vienaip: knygos girtų, baruose augusių tipų sapalionės. Kitaip: tas alkoholinis absurdas slepia kažką rimtesnio nei vien tik pagiringi sapaliojimai bei vulgarios ir purvinos kalbos. O gal net neverta ieškoti gilesnių klodų, kurių autorius turbūt net ir neužkodavo, kuriuos pradeda atradinėti skaitytojai, kritikai ir dar bala žino kas. Tačiau be tų gilumų visi tie paviršutiniški ir šlykštūs kliedesiai atrodo kaip bereikalingas laiko, popieriaus bei pinigų švaistymas. Tuo labiau - pamazgų pylimas į skaitytojo dvasinį kūną.

...manau reikia pazinoti sita Zmogu, kad suprastum ka jis nori pasakyti tais, kitu vadinamais, "pezalais".
As zinau jo kurybos kelia ir man viskas aisku.
O didieji vertintojai lai skaito "Kastantas muzikantas" ir vargo netures.
Ir toliau taip varyk, T.A. Rudokai!
kitos knygos - puiki leidykla. taciau tokiu veikeju kaip rudokas ar jaras pasirodymas cia toli grazu garbes jai nepriduoda. suprantu, undergroundas... bet sitais atvejais tai yra siza, uz kurios giliau nelabai kas slypi. beje, butent susipazinus su tokiu rudoku prapuola bet koks noras dometis jo kuryba '"giliau", nes to giliau, bijau, kad pas ji ir nera. o kitos knygos verciau jau greiciau bukovski ir kitus pazadetus savo kurinius leistu, o ne pseudoavangardistus rudoko asmeny leistu
jei jau tokie pislūs, rudokai ir pocevičiau, esat, tai priimkit seną palinkėjimą: papiskit negyvą tuziką. o apgailėtino rudoko apgailėtinų rašliavų kaip litaratūros neprakišinėkit.
Iam affraid all of you are missing the point that the story is about you and your friends.
You are not going to scape form it even if thsi country has been invaded by tons of sweet pop
chewing gum... so damaging the roots of your cultural evolution since independence.
so the stoty of Mr. Rudokas is about you and your neighbours. Here we are not talking about a book dedicated for intelectuals, or that is written accordingly to the theory of standartization and proper book writting. in fact the story have been developed as if still happening with all of you... it is a part of you reality, so dont miss it.
asmeniskai man patiko.perskaiciau per 4val ir nepasigailejau.isties galuima atrasti joje daug tiesos,deja,daugelis,kaip matau,cia jos nepripazista.dziugu,kad zmones reiskia savo mintis laisvai ir nesistengia patikti visiems,kaip kai kurie autoriai.
As T.A. Rudoka skaitau anarchistu, panasu gyvenima ir pats gyvenu gal tik kiek atsakingesni, bet vistiek gerbiu ji pilnai. Didziausi perlai randami konteineriuose, taip pat ir Rudokas. Visuomeniskai taip jis siuksle, taciau gilinkites i mintis ir keiskit mastymo kampa tie kurie niekina pamate zodi "subingalvis", ar bent siuksle