William Gibson

Neuromantas

Mokslinė fantastika / ISBN 978-609-427-550-0 / kietais viršeliais / Iš anglų kalbos vertė Anita Kapočiūtė, redaktorė Jurgita Radzevičiūtė, konsultantas Adomas Rutkauskas /

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.55/5 (Balsai: 11)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

„Neuromantas“ – vienintelė knyga, laimėjusi visus tris – Hugo, „Nebulos“ ir Philipo K. Dicko – apdovanojimus. Tai mokslinės fantastikos šedevras, viena įtaigiausių XX amžiuje sukurtų ateities vizijų.

Keisas buvo mitriausias duomenų vagis matricoje, bet kartą supykdė žmones, kurių nederėjo erzinti. Norėdami pamokyti, jie pažeidė Keisui nervų sistemą ir užkirto kelią patekti į kibererdvę. Dabar paslaptingas naujas darbdavys suteikia jam paskutinę progą: nusamdo surengti antpuolį, kurio tikslas – įveikti neįsivaizduojamai galingą dirbtinį intelektą. Padedamas Molės, gatvės samurajės veidrodinėmis akimis, ir savo mirusio mokytojo Diksio, kurio sąmonė įrašyta į kasetę, Keisas leidžiasi į nuotykį.

„Neuromantas“ – pirmas visa apimantis žvilgsnis į suskaitmenintą žmonijos ateitį. Knyga meta iššūkį tam, kaip suvokiame technologijas ir save pačius, keičia vaizduotės kraštovaizdį.

William Gibson (gim. 1948) – amerikiečių ir kanadiečių mokslinės fantastikos autorius, žinomas kaip kiberpunko (cyberpunk) žanro pradininkas ir termino cyberspace, „kibernetinė erdvė“, arba „kibererdvė“, autorius. Yra laikomas vizionieriumi, vienu sumaniausių ir įdomiausių chaotiškos mūsų dabarties komentatorių.

„Gaivus vaizduotės gūsis, pagaulios detalės, kraują gyslose stingdančios išvados.“
– The New York Times

„Vienas didžiausių vizionierių, vienas originaliausių ir tyliai įtakingiausių nūdien vis dar dirbančių rašytojų.“
– The Boston Globe

„Panašiai kaip Pynchonas ir DeLillo, Gibsonas meistriškai nurodo jėgas, formuojančias mūsų pasaulį.“
– Details

„Vienas iš sumaniausių ir įdomiausių mūsų stulbinančios, chaotiškos dabarties komentatorių.“
– The Washington Post

„Tikras kultūrinis reiškinys.“
– Publishers Weekly

Nuotrauka: Sinisa Jolic/CBC

Nuomonės