William Gibson

Neuromantas

Mokslinė fantastika / 2023 m. / ISBN 978-609-427-550-0 / 319 psl. / kietais viršeliais / Iš anglų kalbos vertė Anita Kapočiūtė / Redaktorė Jurgita Radzevičiūtė / Konsultantas Adomas Rutkauskas / Viršelio autorius Jon Gray / Adaptavo ir maketavo Marija Mlinkauskaitė /

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.36/5 (Balsai: 33)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

„Neuromantas“ – vienintelė knyga, laimėjusi visus tris – Hugo, „Nebulos“ ir Philipo K. Dicko – apdovanojimus. Tai mokslinės fantastikos šedevras, viena įtaigiausių XX amžiuje sukurtų ateities vizijų.

 

Keisas buvo mitriausias duomenų vagis matricoje, bet kartą supykdė žmones, kurių nederėjo erzinti. Norėdami pamokyti, jie pažeidė Keisui nervų sistemą ir užkirto kelią patekti į kibererdvę. Dabar paslaptingas naujas darbdavys suteikia jam paskutinę progą: nusamdo surengti antpuolį, kurio tikslas – įveikti neįsivaizduojamai galingą dirbtinį intelektą. Padedamas Molės, gatvės samurajės veidrodinėmis akimis, ir savo mirusio mokytojo Diksio, kurio sąmonė įrašyta į kasetę, Keisas leidžiasi į nuotykį.

 

„Neuromantas“ – pirmas visa apimantis žvilgsnis į suskaitmenintą žmonijos ateitį. Knyga meta iššūkį tam, kaip suvokiame technologijas ir save pačius, keičia vaizduotės kraštovaizdį.

 

William Gibson (gim. 1948) – amerikiečių ir kanadiečių mokslinės fantastikos autorius, žinomas kaip kiberpanko (cyberpunk) žanro pradininkas ir termino cyberspace, „kibernetinė erdvė“, arba „kibererdvė“, autorius. Yra laikomas vizionieriumi, vienu sumaniausių ir įdomiausių chaotiškos mūsų dabarties komentatorių.

Nuomonės