Ed Yong

Manyje gyvena milijonai

Negrožinė literatūra / 2018 m. / ISBN 978-609-427-317-9 (spausdinta knyga), ISBN 978-609-427-316-2 (el. knyga) / 376 psl. / Kietais viršeliais / Iš anglų k. vertė Rasa Stašytė, redagavo Lidija Girevičienė, mokslinis redaktorius Juozas Raugalas / Dizainerė Lina Sasnauskaitė

  • Rezultatas: 4.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 4.58/5 (Balsai: 12)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

O kas, jei iš tiesų mes – ne unikalios individualybės, bet milijonų gyvų mikroorganizmų sankaupos?

Ir žmogus, ir vapsva, ir zuikis – galybės bakterijų ir mikrobų namai. Daug kas mano, kad mikrobai kenksmingi ir turi būti negailestingai sunaikinti. Tačiau kenksmingų rūšių yra tik apie 100, o naudingų – šimtai tūkstančių... Mumyse gyvenantys mikroorganizmai padeda kūnui atsinaujinti, suteikia imunitetą, netgi turi įtakos kiekvieno mūsų asmenybei ir gebėjimams.

Reikšmingiausia mokslo revoliucija po Darwino – tai žvilgsnis iš mikrobų perspektyvos. Ši informatyvi, žaisminga, preciziškai tiksli knyga atskleidžia netikėtą gyvybės Žemėje paveikslą ir kviečia naujai pažiūrėti į save ir savo kompanionus – mikroorganizmus.

„The New York Times“ bestseleris, pagal „The Economist“ – geriausia metų knyga apie mokslą, pagal „The Times“ – viena iš metų knygų.

***

„Šios knygos pamatas – tūkstančiai tyrimų, bet Yongas, jūsų neapsunkindamas moksline kalba, tiesiog lengvai atskleidžia vieną įdomią įžvalgą po kitos. „Manyje gyvena milijonai“ – mokslo žurnalistika geriausiu savo pavidalu.“

Bill Gates

***

Tai mažų gyvenimo staigmenų pilna knyga.

„The Guardian“

***

Edas Yongas (gim. 1981) yra ne kartą apdovanotas britų mokslo žurnalistas, dirbantis „The Atlantic“. Bendradarbiavo su „National Geographic“, „The New Yorker“, „Wired“, „The New York Times“, „Nature“, „New Scientist“, „Scientific American“ ir kitaisleidiniais. 2014 m. TED konferencijoje jis kalbėjo apie mąstymą kontroliuojančius parazitus, ir ši kalba sulaukė 1,4 milijonų peržiūrų.

Jis buvo apdovanotas Byrono H. Waksmano prizu už gamtos mokslų komunikavimą viešojoje erdvėje (2016), taip pat Michaelo E. DeBakey žurnalistikos premiją ir kt. Yra gavęs du apdovanojimus iš Britanijos rašančiųjų apie mokslą asociacijos (The Association of British Science Writers) už geriausią mokslo tinklaraštį „Not Exactly Rocket Science“ (2014) ir už geriausią mokslo viešinimą plačiajai visuomenei.

Nuomonės