Frank Herbert

Kopa

Mokslinė fantastika / 2021 m. / ISBN 978-609-427-457-2 / 728 psl. / kietais viršeliais / Iš anglų kalbos vertė Anita Kapočiūtė / Redagavo Jurgita Radzevičiūtė / Dizainerė Lina Sasnauskaitė / Maketavo Marija Mlinkauskaitė /

  • Rezultatas: 4/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 3.76/5 (Balsai: 119)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Žanro evoliucijos riboženkliu tapusi „Kopa“ dienos šviesą išvydo dar prieš „Žvaigždžių karus“, „Matricą“ ir „Trijų kūnų problemą.“ Šis kūrinys daro įtaką jau kelioms mokslinės fantastikos kūrėjų kartoms. Romano temos dabar dar aktualesnės nei tada, kai išėjo pirmas knygos leidimas: žmogaus evoliucija, genetinės manipuliacijos, karai dėl gamtos išteklių, ekologija. Kada tikslas pateisina priemones ir ką galima pasiekti žiaurumu?

Melanžas – vertingiausias ir rečiausias prieskonis Visatoje. Pailgina žmogaus gyvenimą, be jo nebūtų ir kelionių į kosmosą. Melanžas išgaunamas rūsčiajame Arakyje, arba Kopoje, kur plyti vien dykuma. Kas valdo Arakį, tas kontroliuoja ne tik prieskonio gavybą, bet ir Visatą.
Arakio planetos valdymą, Imperatoriaus sprendimu, Atreidų šeima perima iš Harkonenų, tačiau šie surengia perversmą ir nužudo hercogą Letą Atreidą. Jo mylimoji ledi Džesika su jųdviejų sūnumi Polu pabėga į dykumą. Bėglius priglaudžia fremenai – Arakio čiabuviai. Norėdamas susigrąžinti valdžią Arakyje Polas turi įgyti fremenų pasitikėjimą ir su saujele karių stoti prieš nesuskaičiuojamus priešo pulkus.

 

Frank Herbert (1920–1986) – amerikiečių rašytojas, mokslinės fantastikos klasikas, išgarsėjęs futuristiška „Kopos“ romanų serija, kurią sudaro šešios knygos. Pirma dalis – „Kopa“ – pasirodė 1965 m., įvertinta Hugo ir „Nebula“ apdovanojimais.

 

Iš mokslinės fantastikos romanų „Kopa“ išsiskiria išbaigtais veikėjų portretais ir iki smulkmenų apgalvotomis sukurto pasaulio detalėmis. Nieko panašaus, išskyrus nebent R. R. Tolkieno „Žiedų valdovą“, negalėčiau įvardyti.

Arthur C. Clarke, rašytojas

 

„Kopą“ galima skaityti ne vieną sykį, kaskart atrandant ką nors nauja. Ir sąmonės kamputyje vis dar kuždės nuojauta, kad kažkas praslydo, kad tikrai dar ne visas šio kūrinio briaunas įžvelgei ir sugebėjai įvertinti.

Gintautas K. Ivanickas, rašytojas

Nuomonės

Ačiū už knygos leidimą. Neįtikėtinai įtraukianti knyga, labai laukiu kitų šios serijos knygų vertimų. Sėkmės!
Dar nebaigiau skaityti šiąknygą, bet labai jau laukiu kitų dalių vertimų!
Ssveiki. Labai patiko knyga KOPA. Gal būtų galima suzinot, ar bus isverstos kitos "Kopa" serijos knygos ir jei bus, tai kada? Labai norisi perskaityt istorijos tesinį, kol dar neisėjo antras filmas.
AČIŪiš anksto už atsakymą.
Pritariu ankstesniems komentarams.
Puiki knyga (vertimas), bei kokybė. Su nekantrumu laukiame kitų dalių vertimų :)