Serhij Žadan

Depeche Mode

romanas / 2008 m. / ISBN 978-995-564-054-7 / 232 psl. / minkštais viršeliais su atvartais / Iš ukrainiečių kalbos vertė Vytas Dekšnys / dizainas: Ramūnas Gilys

  • Rezultatas: 3.5/5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezultatas: 3.67/5 (Balsai: 6)

Dėkojame už nuomonę.

Jūs jau balsavote. Balsuoti galima tik vieną kartą.

Jūsų įvertinimas pakeistas.

Serhij Žadan yra vienas įdomiausių pastarųjų metų ukrainiečių literatūros reiškinių. Jo stilius drastiškas ir kartu poetiškas, o kalba – nelygus, bet labai gyvas audinys, nusagstytas autentišku žargonu ir visuotinio nesusišnekėjimo paradoksais. Tai pritvinkusios emocijų miesto jaunimo tapatybės paieškos, bandymai orientuotis sudėtingoje realybėje.

Ištraukos

Knyga Nr. 1
Sprogstamasis vazelinas
(Darbininko biblioteka)


ANOTACIJA

Brangus drauge!
Laikai rankose be galo įdomią pažintinę knygą, kuri, jei teisingai suvoksi jos turinį, padės tau ne tik teoriškai, bet ir praktiškai geriau suprasti socialinių gamybinių santykių raidos tendencijas šiuolaikinio kapitalizmo sąlygomis. Ši Donecko srities partijos komiteto humanitarinio ir techninio skyrių sudaryta ir parašyta knyga taps geriausia tavo drauge ir patarėja, pradedant įsijungti į netrikdomus kapitalizmo dialektikos ir permanentinio irimo procesus, toliaregiškai numatytus draugo L. D. Trockio.
Rekomenduojama skaityti namie bei kolektyviai mokytis profesiniuose technikos būreliuose, darbo kolektyvuose, laisvės atėmimo vietose, darbo ir poilsio stovyklose.
Skiriama vidurinio ir vyresniojo mokyklinio amžiaus vaikams.

PRATARMĖ

Vietoje pratarmės. I skyrius.

SPROGSTAMOSIOS MEDŽIAGOS,
KURIŲ DARBININKUI REIKIA PIRMIAUSIA

1.1

Drauge!
Pasigamink napalmo!

Napalmas – tai sprogstamasis mišinys. Jį sudaro benzinas, alyva ir aliuminio milteliai. Sudedamųjų dalių, būtinų napalmui pasigaminti, galima ir būtina gauti gamyboje, namų ūkyje arba pavogti.
Patarimai, gaminant napalmą
Drauge! Sprogstamasis mišinys naudojamas priešo gyvosioms pajėgoms bei techniniams ištekliams naikinti, ypač gyvosioms pajėgoms. Be to, napalmas nesunkiai pradegina net tanko šarvą, jei priešas turi tankų. Beje, pasigaminti napalmo gali KIEKVIENAS mokinys, kadangi napalmas, kaip tu jau žinai – tai tik benzino (2 / 3), lako ar alyvos (1 / 3) bei aliuminio miltelių (kuo daugiau aliuminio miltelių, tuo didesnė deginamoji galia, atsimink tai!) mišinys. Dažniausiai naudojamas kaip kovinių liepsnosvaidžių kuras bei padegamosioms bomboms gaminti.
Pastaba: jei turi kovinį liepsnosvaidį, rekomenduojame naudoti tik šį mišinį. Kovinių liepsnosvaidžių galima ir būtina gauti kariniuose daliniuose, namų ūkyje arba atimti iš sargybinių.

1.2
Drauge!
Pasigamink magnio sprogmenų!

Magnio sprogmenys – tai vidutinio galingumo sprogstamoji medžiaga. Ją sudaro magnio milteliai ar drožlės ir kalio permanganatas. Kalio permanganato tu turi, o magnio miltelių arba drožlių galima ir būtina rasti cechuose, sandėliuose ar liaudies ūkio profilio prekybos įstaigose. Galima ir pavogti.
Patarimai, gaminant magnio sprogmenis
Drauge! Kad pasigamintum magnio sprogmenų, reikia sumaišyti ¾ magnio miltelių (arba drožlių) ir ¼ kalio permanganato (santykis – pagal veiksmų mastą). Negailėk kalio permanganato, drauge! Mišinys sprogsta per kelias sekundes (nuo dviejų iki dešimties), veikiamas atviros ugnies. Sprogstant pasirodo ryškus magnio blyksnis, žymiai ryškesnis už fotoaparato blykstę, ir susidaro daug baltų dūmų.
Pastaba: Jokiu būdu negalima į blyksnį žiūrėti; nesėkmingai sutapus aplinkybėms, jis gali visiškai apakinti. Iš esmės, į fotoaparato blykstę taip pat verčiau nežiūrėti, nors tai ir kelia tam tikrų problemų fotografuojant.
Magnio sprogmenys labai pavojingi net nedideliais kiekiais, pavyzdžiui, jų pripildytas aerozolio flakonas gali sudraskyti žmogų į gabalus, jei šis atsiduria arčiau kaip per du metrus nuo sprogmens.
Jei žmogus stovi truputį toliau, tiesiog yra užmušamas.

1.3
Drauge!
Pasigamink „Molotovo“ kokteilį!

„Molotovo koktelis“ – tai ne tikras kokteilis, tai – degusis mišinys. Kokteilį sudaro benzinas ir alyva.
Patarimai, gaminant „Molotovo kokteilį“
Ši padegamoji bomba sėkmingomis aplinkybėmis uždega objektą. „Molotovo kokteilis“ – tai paprastas stiklinis butelis (0,5 l arba 0,7 l – pagal skonį), iš kurio išpiltas jame buvęs gėrimas ir pripilta du trečdaliai benzino bei trečdalis alyvos. Butelį tu turi, benzino ir alyvos galima ir būtina nupilti iš ūkio technikos, visuomeninio transporto ar atimti iš sargybinių. Kokteilio degiklis padaromas iš seno audinio skiaučių, išmirkytų benzine ir sukimštų į butelio kaklelį. Skiautės išpjaunamos iš senos spec. aprangos, transparantų ar kitų vaizdinės agitacijos priemonių. Butelis užkemšamas kamščiu ir tokiu pavidalu, uždegus degiklį, metamas objekto, kurį reikia padegti, link. Bomba padega objektą, sudužusi jo paviršiuje. Priešas nepajėgs šios liepsnos užgesinti vandeniu.
Pastaba: Gamindamas ir uždegdamas sprogmenis, būk atsargus, patikrink, ar sandariai užkimšai butelį, kad nesusidarytų benzino garai, galintys sprogimą sukelti per anksti! Bomba netinka minkštiems objektams padegti, nes negali į juos sudužti – atsimink tai, rinkdamasis objektą.

1.4
Drauge!
Pasinaudok sprogstamuoju vazelinu!

Sprogstamasis vazelinas – tai sprogstamoji medžiaga. Sprogstamąjį vazeliną sudaro vazelinas ir benzinas.
Patarimai, gaminant sprogstamąjį vazeliną
Sprogstamasis vazelinas – tai dviejų dalių vazelino ir vienos dalies benzino mišinys, kuris sprogsta, veikiamas elektros srovės. Vazelino tu turi, dėl benzino žr. 1.3 skyrių, tad belieka tik elektros srovė!
Pastaba: Būk atsargus su vazelinu!

Nuomonės

Labai idomi ir linksma knyga.Visa nakti skaiciau, nes negalejau atsiplest :D.
Fantastiška knyga...skaičiau ir negalėjau atsiplėšti..kai kur tragiškai juokinga, kai kur tragiškai liūdna, o aplamai tai 15 metų atgal realijos, ne tik ukrainoj bet ir visoje postsovietinėje erdvėje...10 balų!
taip, knyga labai sauni, juokiausi garsiai ir daug, kartais bjaurejausi, o kartais giliai susimastydavau. Daug vulgariu zodziu, taciau neisivaizduoju, kaip galima parasyti knyga apie toki laikotarpi ir tokia tematika be ju. 10 balu