Randall Munroe

Kas, jeigu? Rimti moksliniai atsakymai į absurdiškus hipotetinius klausimus

Atsakydamas į kartais beveik absurdiškus klausimus R. Munroe aiškina fizikos dėsnius, chemijos tiesas ir savo atsakymus iliustruoja piešiniais. Autorius yra svetainės www.xkcd.com kūrėjas. 

Sigitas Krutulys-Sygis

tas, kuris... niekuo negali padėti. ((ne)tekstai, eilėraščiai, koliažai, laiškai, vertimai, rasti objektai)

Pirmą kartą skelbiamas Sigito Krutulio-Sygio 1986–1996 m. kūrybos palikimas. Tekstas virsta vaizdu, o vaizdas – raidėmis. 

George Orwell

Dienos Paryžiuje ir Londone. Antrasis leidimas

„Gyvulių ūkio“ ir „1984“ autorius dokumentuoja savo bastūniškas dienas Londone ir gyvenimą Paryžiuje.

Aušra Kaziliūnaitė

Jūros nėra

Penktoji Aušros Kaziliūnaitės poezijos knyga „Jūros nėra“ tęsia knygos kaip performatyvaus ir konceptualaus įvykio liniją. Naujausioje knygoje daug dėmesio tenka vaizduotės, įsivaizduojamybės, tikrumo tyrimui.

Charles Bukowski

Dailiausia moteris mieste

Antras kultinio rašytojo apsakymų rinkinys. Gražiausia miesto moteris persirėžia kaklą nudaužtu buteliu, Hitleris pasidaro plastinę operaciją ir pakeičia išprotėjusį JAV prezidentą, o pats herojus sumažinamas iki šešių colių ir įgrūdamas į raganiškų galių turinčios moters vaginą.

Liu Cixin

Tamsus miškas

Tai antroji trilogijos dalis, kurioje siekiant apsaugoti Žemę specialiai suburta keturių žmonių komanda ima vykdyti „Virtuozų“ planą. Trys išrinktieji yra įtakingi politikai ir mokslininkai, o ketvirtasis – niekam nežinomas. Būtent jį Trisoliaris ir siekia pašalinti sau iš kelio.

Edward Snowden

Įrašas visiems laikams

Edwardas Snowdenas – šnipas? Informatorius? Interneto sąžinė?

Charles Bukowski

Moterys. Trečiasis leidimas

Politiškai nekorektiškos situacijos ir iki absurdo nusiritantys žmonių santykiai čia perteikti sąžiningai ir atvirai.

Fernand Braudel

Civilizacijų gramatika

Stebinančios erudicijos kupinas tekstas, duodantis gilų, įvairiapusį ir aiškų supratimą apie civilizaciją apskritai ir konkrečių civilizacijų istoriją.

David A. Sinclair

Gyvenimo trukmė. Kodėl senstame ir kodėl tai neprivaloma (minkšti viršeliai)

Atrodo neginčijamas faktas, kad senti neišvengiama. O jei paaiškėtų, kad viskas, kas iki šiol pasakota apie senėjimą, – klaidinga? O jei galėtumėme pasirinkti gyvenimo trukmę?